Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Prezentēs pastmarku “Latvijas Neatkarības Deklarācijai – 25”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 29. aprīlī, Tautas frontes muzejā, Vecpilsētas ielā 13/15, Rīgā, no plkst. 10 līdz 18 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām “Latvijas Neatkarības Deklarācijai – 25”, vēsta Latvijas Pasts. Pastmarkas prezentācija notiks plkst. 15.

Pastmarkas un aploksnes “Latvijas Neatkarības Deklarācijai – 25” dizaina autors ir Ludis Danilāns. Jaunās pastmarkas nomināls ir 0,50 eiro, tirāža – 1 000 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir 1 500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi.
Ar šo lēmumu Augstākā Padome atjaunoja Latviju kā neatkarīgu, demokrātisku valsti un noteica valsts varas de facto atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu. Par to tika informētas toreizējās PSRS un citu pasaules valstu un tautu vadības.

Lai Latvijas neatkarība varētu tikt atjaunota, savu sirds degsmi un idejas ieguldīja daudzi cilvēki – darbojoties Latvijas Tautas frontē (LTF), piedaloties tautas manifestācijās un veidojot sabiedrisko domu reģionos, balsojot par LTF Latvijas PSR vietējo padomju vēlēšanās 1989. gada 10. decembrī un Augstākās Padomes vēlēšanās 1990. gada 18. martā.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+