Mobilā versija
+4.9°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Prezidents: Austrumu partnerība ir arī nākotnes politika

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās) un Moldovas prezidents Nikolaje Timofti tikšanās laikā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumam būvētajā teltī pie Melngalvju nama.

Austrumu partnerība ir arī nākotnes politika, uzņemot Austrumu partnerības un Eiropas Savienības (ES) valstu līderus, žurnālistiem teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka Austrumu partnerība nav tikai Latvijas sešu mēnešu aktivitāte, bet iesākta jau pirms vairākiem gadiem.

“Uzskatām to arī par nākotnes politiku,” teica Bērziņš.

Prezidents arī atzina, ka ir daudz atšķirīgu ideju par Austrumu partnerības nākotni.

Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samits Rīgā notiek ceturtdien un piektdien, ko Latvija rīko kā pašreizējā ES Padomē prezidējošā valsts.

Viena no Latvijas prioritātēm prezidentūras laikā ir sadarbība ar Austrumu partnerības valstīm – Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Organizējot samitu, Latvija aktīvi virzīs Austrumu partnerības politiku ES līmenī, tā sekmējot šo valstu tuvināšanos ES, kā arī īstenos savas nacionālās intereses, attīstot divpusējo sadarbību ar reģiona valstīm.

Pievienot komentāru

Kas vēlēs prezidentu? Politoloģe nepiekrīt runām, ka tauta ir duma (24)Izskan priekšlikumi, bet parlaments neko nemainīs
Draugiem Facebook Twitter Google+