×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Prezidents: ekspertu vērtējums augstskolu programmām bijis pārāk piesardzīgs

Foto-LETAFoto-LETA

Ekspertu vērtējums Latvijas augstskolu studiju programmām ir pārāk piesardzīgs, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. “Mani pārsteidz, ka šis programmu vērtējums ir ļoti piesardzīgs. Es biju domājis, ka nekvalitatīvo programmu cipari būs lielāki. Ja tas tiešām tā ir, tas ir ļoti labi. Bet es tomēr esmu pārliecināts, ka vērtējums ir ļoti piesardzīgs un realitāte ir vēl bēdīgāka,” teica Valsts prezidents.

Viņš arī bilda, ka ekspertu vērtējums ir atkarīgs no pētījuma metodoloģijas, proti, vai nu pētījumā vērtēta studiju programmas profesionalitāte, vai arī tas, cik liela Latvijā ir nepieciešamība pēc dažāda veida speciālistiem.

“Izejas punktam būtu jābūt tādam: cik no beigušajiem ir atraduši darbu šajā specialitātē Latvijā. Tas būtu viens no augstākajiem vērtējumiem programmai,” pārliecināts Bērziņš.

Prezidents pauda sašutumu, ka tika novilcināta vērtējuma publiskošana. “Es brīnos, par kādu naudu tika veikts šis pētījums, ja kāds iedrošinās noslēpt tā rezultātus. Tā ir katastrofa, ja mēs slēpjam, lai bērni neuzzinātu īsto situāciju. Kur vēl tālāk? Kā tas iespējams? Es to nesaprotu. Tur [izglītības un zinātnes ministra Roberta] Ķīļa kungam ir, kur pastrādāt, un ne tikai Ķīļa kungam.”

Vienlaikus valsts pirmā persona domā, ka daudzās specialitātēs Latvijā iespējams iegūt “pietiekami kvalitatīvu” augstāko izglītību. “Ir iespējas pietiekami daudzās specialitātēs. Mūsu mūzikas un mākslas akadēmijas ir ārpus konkurences, līmenis ir ļoti augsts. Ir specialitātes, kur mēs esam pasaules līmenī, bet vienā daļā mēs esam atpalikuši. Ir arī tādas programmas, kur varbūt izglītība ir līmenī, bet sagatavoto speciālistu proporcija ir par lielu Latvijas darba tirgus vajadzībām,” sacīja Bērziņš.

Kā ziņots, Augstākās izglītības padome (AIP) īstenojusi Eiropas Sociālā fonda projektu “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”, kura laikā izvērtēta Latvijas augstskolu 854 studiju programmu kvalitāte. Vairāk nekā 50 programmas tika atzītas par tādām, kuru “pastāvēšanas lietderība ir faktoloģiski pamatojami apšaubāma”. AIP sākotnēji kavējās publiskot pētījuma starpziņojumu, taču vēlāk dokuments kļuva pieejams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+