×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Priede sola turpināt aktivitātes pret apbūvi Baltezera krastā

priede_arturs1

Biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītājs Artūrs Priede, kuru pagājušajā nedēļā policija aizturēja par 50 tūkstošu eiro (36 tūkstošu latu) izspiešanu, bet tiesa atbrīvoja, turpinās aktivitātes pret apbūvi Baltezera krastā, lai panāktu, ka projekta “Pērle” attīstītājam “New Europe” tiek atņemta būvatļauja.

Viņš otrdien žurnālistus informēja, ka no publicitātes turpmāk atturēsies, taču biedrības savāktie materiāli tiks nodoti citām sabiedriskajām organizācijām, kas turpinās tiesvedību, lai atceltu projektu.

“Mana turpmākā rīcība saistīsies ar to, ka es atturēšos no publicitātes,” sacīja Priede un piebilda, ka viņš cer saņemt atbildes no Ādažu pašvaldības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas par tajās iesniegtajām sūdzībām. “Savukārt administratīvā tiesvedība tiks nodota citām sabiedriskām organizācijām,” pastāstīja Priede un paskaidroja, ka aprīļa laikā citām organizācijām tiks nodota informācija par biedrības sākto tiesvedību. “Tās vērsīsies tiesā par šiem pārkāpumiem, tādējādi dublējot lietu un nodrošinoties pret to, ka, izmantojot dažādus mehānismus, mani mēģina apklusināt, tādējādi ietekmējot tiesvedību,” klāstīja Priede.

Viņš arī norādīja, ka biedrība strādā efektīvi un kopumā “New Europe Real Estate” būvatļauja tiek apstrīdēta vairāku pārkāpumu dēļ. “Būtiskākie pārkāpumi ir tādi, ka dzīvokļu māju plānots būvēt 50 metru vides aizsargjoslā un daļa no tās atradīsies tauvas joslā un ezerā, kā arī būvniecība tiks veikta pirms apkārtējās infrastruktūras izbūves. Kopumā sūdzībā ir desmit lietu, kuras tiek apstrīdētas,” minēja Priede un piebilda, ka biedrības sāktā tiesvedība varētu atrisināties ātrāk, nekā pret Priedi sāktie kriminālprocesi.

Viņš arī noliedza savu vainu izspiešanā. “Es esmu apsūdzēts par to, ka es pirmajā tikšanās reizē ar attīstītāju it kā pieprasīju 70 tūkstošus eiro, piedraudot organizēt pretdarbību no biedrības puses celtniecības projekta realizācijā, taču šajā tikšanās reizē piedalījās arī mediji un viņiem ir pieejams ieraksts, kas apliecina, ka nekas tāds nav noticis,” sacīja Priede un piebilda, ka, viņaprāt, kriminālprocesam, kas pret viņu ir ierosināts, trūkst noziedzīga nodarījuma pamata.

Priede arī pauda aizdomas, ka, viņaprāt, pastāv organizēta grupa, kas grib realizēt nelegālu būvniecības projektu. “Domāju, ka pastāv organizēta grupa, kas grib realizēt nelegālo būvniecības projektu, un tajā ir iesaistītas valsts struktūras,” norādīja biedrības vadītājs un minēja, ka būvniecības projekta realizācijā ir iesaistīts arī Ādažu novada pašvaldības pārstāvis. “Ādažu novada pašvaldības amatpersona Renārs Avetisjans “New Europe” uzdevumā ir saņēmis projekta “Pērle” būvatļauju. Par šo jautājumu es plānoju vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienestā,” teica Priede.

Savukārt skaidrojot savu aizturēšanu uz aizdomu pamata par izspiešanu, viņš norādīja, ka tā esot bijusi provokācija un viņš neesot zinājis, ka mapē ir nauda.

Priede arī pastāstīja, ka biedrība pašlaik ir atklājusi vēl vienu nelikumīgu būvniecības mēģinājumu. “Pie manis vērsās Baltezera iedzīvotāji, un mēs atklājām, ka Baltezera krastā ir plānots applūstošu teritoriju vairāk nekā hektāra lielā platībā, kur tagad ir mežs, pārveidot par neapplūstošu, un tur bija viltota topogrāfija,” informēja Priede un atzina, ka tas tikai liecina par to, ka biedrība strādā efektīvi un, iespējams, viņa darbība daudziem jau ir apnikusi.

Jau vēstīts, ka Valsts policija uz aizdomu pamata par izplānotu 50 tūkstošu eiro izspiešanu no būvniecības uzņēmuma 5.aprīlī aizturēja biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” dibinātāju Priedi, taču tiesa viņu neapcietināja un kā drošības līdzekli  piemēroja policijas uzraudzību.

Ziņots arī, ka biedrība “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” ir aktīvi iestājusies pret “New Europe” attīstīto projektu “Pērle”. Projekta ietvaros plānots uzbūvēt daudzdzīvokļu māju, kurā būtu 65 dzīvokļi un kompleksā ar bijušās liellaivu piestātnes rekonstrukciju ezerā tiks veidota divdesmit metru gara pārkare virs ūdens.

Priede iepriekš norādīja, ka celtnieki ir paguvuši ne tikai sadzīt pāļus, bet arī nolīdzināt teju visu būvlaukumu līdz ar ezera krastu. Viņš uzskata – pārkāpts likums, ka 10 metru no krasta celtniecība un šādi zemes darbi ir aizliegti.

“New Europe” pārvalda Lielbritānijā reģistrētas kompānijas “New Europe Real Estate Ltd” aktīvus Latvijā un citās Baltijas valstīs un virza projektu attīstību. Šī kompānija tikusi saistīta ar Krievijas miljardiera Viktora Vekselberga aktivitātēm nekustamā īpašuma jomā, min DB. “New Europe” pārvaldīšanā nodotās zemes kopējā platība patlaban ir aptuveni 40 hektāri. Fonda pārvaldāmo aktīvu tirgus vērtība, neņemot vērā piesaistīto parāda finansējuma apjomu, pārsniedz 100 miljonus eiro (70,3 miljonus latu).

“Lursoft” informācija liecina, ka kompānija “New Europe” dibināta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir divi tūkstoši latu. Kompānijas īpašnieki ir Britu Virdžīnu salās reģistrēts uzņēmums “Pelargonium Universal S.A.” (75%), kompānija “Riverwell Ventures Ltd” (12,5%), kā arī Gundars Bojārs (12,5%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+