×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

Prigožins un Valērija atsauc parakstus atbalsta vēstulei par Krimas aneksiju (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas dziedātāja Valērija

Krievijas mūzikas producents Josifs Prigožins, kurš ir dziedātājas Allas Perfilovas, kura pazīstama ar skatuves vārdu Valērija, dzīvesbiedrs, atsaucis savu un dzīvesbiedres parakstu vēstulei, kuru Krievijas Kultūras ministrija 2014.gada martā izplatīja ar atbalstu Ukrainas Krimas pussalas pievienošanai Krievijai. Par to vēstīja portāls “MK.ru”, atsaucoties uz Prigožina intervijā “Radio “Svaboda”” teikto.

Intervijā producents sacījis, ka tikai vārdiski ir paudis atbalstu idejai par referendumu Krimā, kurā noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par pievienošanos Krievijai.

Runājot par to, ka Krievijas skatuves māksliniekiem tiek liegta iebraukšana Eiropas Savienības valstīs, Prigožins norādīja, ka konfliktus rada politiķi, bet, piemēram, viņa dzīvesbiedrei Valērijai nav “nekādu aicinājumu, visas dziesmas ir tikai par mīlestību”.

Prigožins, precizējot savu pozīciju, paziņoja, ka ne viņš, ne Valērija nav parakstījuši “vēstuli par Krimas aneksiju – tie ir meli! Nekādas tamlīdzīgas vēstules nekad nav bijis. Nekad nav bijis nekāda dziedātājas Valērijas un Josifa Prigožina paraksta par Krimas aneksiju”.

Viņš norādīja, ka skatuves mākslinieku pārim tikai “jautāts viedoklis par referendumu”, kad viņi pauduši savu atbalstu “brīvai izvēlei” un tautai.

2014.gada 11.martā Krievijas Kultūras ministrijas mājaslapā parādījās vēstule, kuru, kā norādīja amatpersonas, parakstījuši 511 Krievijas kultūras sektora pārstāvji.

Vēstulē bija teikts, ka “Krievijas kultūras darbinieki nevar vienaldzīgi un ar aukstu sirdi noskatīties”, kad tiek izlemts Krimas liktenis. Tādēļ viņi “stingri paziņo par savu atbalstu Krievijas Federācijas prezidenta pozīcijai par Ukrainu un Krimu”.

“MK.ru” norādīja, ka vēstulē nekas nebija teikts par atbalstu Krimas tautai un tās gribas paušanai, bet runa bija par tās parakstītāju vēlmi, lai “tautu un kultūru kopībai būtu spēcīga nākotne”.

Prigožins un Valērija iepriekš izpelnījās Krievijā valdošo spēku kritiku, jo Londonā nofotografējās ar asu Kremļa kritiķi Mihailu Hodorkovski.

2014.gada vasarā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aizliedz Latvijā ieceļot Krievijā plaši pazīstamajiem estrādes māksliniekiem Oļegam Gazmanovam, Josifam Kobzonam un Valērijai. Kobzons Latvijas “melnajā sarakstā” nonāca jau otro reizi. Ārlietu ministrija tolaik viņus kritizēja par atbalstu Krimas aneksijai.

Gazmanovam šonedēļ tika liegta iebraukšana Lietuvā, jo viņš savu prokremlisko uzskatu un Padomju Savienību glorificējošo dziesmu dēļ ir iekļauts šai valstij nevēlamo personu sarakstā.

2014.gada pavasarī Krimā notika starptautiski neatzīts referendums, pēc kura Ukrainas pussala tika pievienota Krievijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Diezgan nožēlojami ir šie mākslinieki ar taisnošanos 2 gadus pēc parakstīšanas.

 2. masmēdekļu zombētājiem Atbildēt

  “Atsaukt” var tikai to, kas reāli ir bijis un, sekojoši, tiek anulēts jeb atsaukts.

  Savukārt – konkrētajā gadījumā situācija ir pavisam citāda,, principiāli:

  “Prigožins, precizējot savu pozīciju, paziņoja, ka ne viņš, ne Valērija nav parakstījuši “vēstuli par Krimas aneksiju – tie ir meli! Nekādas tamlīdzīgas vēstules nekad nav bijis. Nekad nav bijis nekāda dziedātājas Valērijas un Josifa Prigožina paraksta par Krimas aneksiju”.”

  Ir sacīts: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

 3. melis un laipotājs Atbildēt

  parakstījās par Krimas aneksiju, bet tagad tēlo nepieskaitāmo.

Draugiem Facebook Twitter Google+