×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Publikācijas par “kapu tramvaju” RD nosauc par Helovīna šausmenēm (3)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Ilustratīvs attēls

Publikācijas un komentārus internetā Rīgas domes portāls “riga.lv” par tautā saukto “kapu tramvaju” nosaucis par Helovīna šausmenēm, piedāvājot “uzticamu faktu izlasi” par jauno tramvaja maršrutu – ar kartēm un paskaidrojumiem.

Publikācijā pašvaldības portālā uzsvērts, ka tramvajs kursēs pa Senču ielu, proti, gar kapiem, nevis tiem cauri. Līnija iecerēta Senču ielas sarkano līniju robežās. Automašīnām paredzēto joslu skaits nesamazināšoties.

“Visi šie uzsaukumi, kolāžas ar atraktiem kapiem un tramvaju starp tiem un attēli ar cilvēkiem, kuri protestē pret kapu apgānīšanu, ir tikai parasta politiska akcija pirms kārtējām vēlēšanām un nekas vairāk,” pausts publikācijā. Tajā uzsvērts, ka līnija atradīsies tālu no latviešu dižo personību apbedījumiem.

No "riga.lv"No "riga.lv"

Pašvaldība publicējusi iecerētā tramvaja maršruta loku.

No "riga.lv"No "riga.lv"

Portāla “riga.lv” publikācijā nav minēti iepriekšējie izteikumi, ka tramvaja līnijas izbūvē bija plānots nojaukt vienu Lielo kapu kapliču, vienu pieminekli un piemineklim apkārt esošo nožogojumu, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas paustais, ka RD Īpašuma iegādes un perspektīvas attīstības pārvalde interesējusies par minēto objektu nākotni, ja tie pietuvojas tramvaja trasei. “Norādījām, ka nekāda iejaukšanās kapos nav pieļaujama, kas radīja apjukumu un pārsteigumu,” iepriekš sarunas ar pašvaldību atklāja inspekcijas pārstāve.

Rīgas dome šodien sāk Lielo kapu sakopšanu

Tikmēr Rīgas dome paziņojusi, ka uzsāk Lielo kapu sakopšanu, kas pašlaik pieder luterāņu baznīcai un ar kuriem darījums par īpašumu apmaiņu vēl nav noslēdzies. Pašvaldība pašlaik ir konceptuāli vienojusies ar Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcu par īpašumu apmaiņu.

“Pilsēta kļūs par Lielo kapu teritorijas īpašnieku, lai tā varētu par tiem uzņemties atbildību. Īpašumu apmaiņa notiks pavisam pārskatāmā nākotnē. Tāpēc dome jau no šodienas sāk kapu teritorijas uzkopšanu. Savukārt pēc tam, kad pilsēta kļūs par kapu īpašnieku, varēsim sākt atjaunot dižo rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju pieminekļus, kā arī pamazām sākt savest kārtībā visus Lielos kapus,” komentējis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, minot, ka visu pēdējo desmitgažu laikā tur tika vadāti suņi, bet naktīs bieži “atpūšas” bezpajumtnieki.

Lieli kapi nonākuši sabiedrības uzmanības centrā Rīgas pašvaldības atbalstītā projekta dēļ, – plānojot tramvaja līniju kapu teritorijā. Lai gan pēc sabiedrības spiediena un protestiem pēdējie izteikumi liecina, ka līniju pa Senču ielu uzdots plānot neskarot kapus. Tomēr šaubas saglabājas. Projekta vērtēšana ES finansējuma saņemšanai varētu ilgt līdz janvāra vidum.

Šāds Rīgas domes un paziņojums seko pēc mēra Ušakova otrdienas ieraksta “twitter”, kurā viņš norādīja, ka pēc pirmdien notikušās akcijas kapos, redzami izsmēķi un alus pudeles. Šāds ieraksts izraisīja citu soctīklu lietotāju nosodījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nāves tramvajs…

  2. Kuram tā līnija vajadzīga?
    Jums Ušakov vai tautai???
    Es vēl piekristu,ka to līniju laistu uz Purvciemu,Pļavniekiem.
    Nevajag pieļaut kārtējo naudas izmešanu vējā,jo projekts ir atkal grandiozs,kur gali būs atkal ūdenī!!!!!!!

  3. Latviesiem nav dizo personibu vai nedizo personibu kapu vietas,visi mirusie ir pieminami un vinu kapu vietas saudzejamas.Neiesim barbaru celu,kuri kapus apganija un iznicinaja.

Draugiem Facebook Twitter Google+