×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Purvīša balvai izvirzīti Drulle, Muižnieks, Krumholcs, Ģelzis un Bišs (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Ekspertu darba grupa nominantus balvai izvirza reizi ceturksnī. Šoreiz eksperti izskatīja septiņus mākslas notikumus.

Tēlnieku Ivaru Drulli ekspertu komisija izvirzījusi balvai par personālizstādi “Jums tūlīt atlaidīs” galerijā “Alma”, īpaši izceļot darbu “Dainu skapis” (attēlā). Mākslas kuratore Ieva Kalniņa to raksturo kā nekomplimentāru mūsdienu Latvijas sabiedrības portretu: “Šis darbs kā seismogrāfs precīzi reģistrē mūsu vides mentālās svārstības – to, kas paliek, kad maskas tiek noņemtas, ko meklē cilvēks mūsdienu Latvijā.”

Ģirts Muižnieks nominēts par personālizstādi “5.7.32.34”. Mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane pamato, ka viņa mākslā akumulējas un spilgtā, radošā veidā tiek attīstītas būtiskas tradīcijas, kas veido mūsu modernitāti.

Ginters Krumholcs balvai izvirzīts par personālizstādi “Kāpēc tu mani nepamodināji?”. Dzejnieks Sergejs Timofejevs viņa izstādes kopnoskaņu rezumē, rakstot: “Mīlestība, nāve, mirkļa nozīme, apstākļu sakritība – tas viss ir šeit.”

Kristaps Ģelzis un Ģirts Bišs nominēti par kopdarbu “Kancele”, kas 2013. gada vasarā bija izstādīts Rīgas Doma dārzā. Mākslas kuratore Ieva Kalniņa to raksturo kā skaudru metaforu par nepārejošo cilvēka niecības sajūtu Dieva valstības priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. sociāli atstumtais Atbildēt

    kategoriski nepiekrītu ! Cēlonis par varas makti grib tikt nostādīts apgriezti proporcionāli sekām ! Jāpamēģina māju likt uz jumta nevis uz pamatiem ! Pasaules ,, žīdu mafijas ,, interese – nojaukt latviešu nacionālo mākslu , lai būtu : multikulturāli , multinacionāli = pēc iespējas lielāka putra !
    Kāds sakars skapim ar latviešu nacionālo stājtēlniecību ???
    Un ,, tādiem ,, pieškir naudu , virza uz balvām ??? Deputāti jau ir morāli kropļi ; tagad mēģina ikvienu speciālistu , ikvienu nozari sačakarēt , dezorganizēt , dezinformēt , kopā visu degradēt + deģenarēt
    LAI DZīVO LATVIJA !

  2. Labi!

Draugiem Facebook Twitter Google+