×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Purvīša balvai nominēti Jākobsons un Lāce, kā arī izstāde – kopdarbs “Dziesma”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Purvīša balvai 2015.gada otrajā ceturksnī nominēti mākslinieki Atis Jākobsons, Anda Lāce, kā arī Kriša Salmaņa, Annas Salmanes un Kristapa Pētersona kopdarbs, aģentūrai BNS pavēstīja projekta pārstāve Arita Krūze.

Mākslinieki nominēti par izstādēm laika posmā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Jākobsons nominēts par personālizstādi “Dark Matter” Mūkusalas Mākslas salonā, kas notika no 22. maija līdz 27. jūnijam. Žūrija atzinusi, ka tā ir “enerģētiska, fascinējoša izstāde, kurā formas perfekcija tikai vairo satura dziļumu, kā tas funkcionēja mākslā pirms izkopta akadēmisma”.

Lāce nominēta par izstādi “Nogrieznis”, kas tapusi sadarbībā ar komponisti Eviju Skuķi un mākslinieku Kristu Pudzenu un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā bija skatāma no 5.jūnija līdz 5.jūlijam. Žūrija atzinusi, ka ekspozīcijas uzbūve kopā ar Skuķes skaņdarba atskaņojumu rada teju vai sakrāla pārdzīvojuma iespēju.

Krišs Salmanis, Anna Salmane un Pētersons nominēti par izstādi “Dziesma” izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā, kas apskatāma no 19.jūnija līdz 26.jūlijam. Žūrija norāda, ka tas ir lielisks starpmediju mākslas darbs, kas tikpat labi nominējams arī kādai mūzikas balvai.

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām bija izvirzījuši astoņus mākslas notikumus.

No 2014. gada 8. decembra līdz 2016. gada decembrim Purvīša balvas ekspertu darba grupā darbojas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) 20.gadsimta 2.puses – 21. gadsimta kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas “Arsenāls” vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filozofijas doktors, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Jānis Taurens, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece, LNMM Krājuma darba vadītāja Daina Auziņa un lektore, kuratore un mākslas kritiķe Ieva Astahovska.

Purvīša balva dibināta 2008. gadā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, bet ceturtā Purvīša balva 2015.gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu “Alfor”. Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas kultūras projektu aģentūra INDIE un aģentūra “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+