×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Purvīša balvu turpinās pasniegt vēl desmit gadus

Foto: LETAFoto: LETA

Purvīša balva tiktu pasniegta arī nākamos desmit gadus, preses konferencē paziņoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce.

Trešdien Lāce ar uzņēmuma “Alfor” vadītāju Jāni Zuzānu parakstīja arī nodomu protokolu, lai piepildītu šo mērķi. Iepriekš līgums par balvas pasniegšanu ar “Alfor” bija noslēgts uz desmit gadiem, un bez atkārtotas līguma parakstīšanas nākamā gada februārī tiktu pasniegta pēdējā Purvīša balva.

Lāce apstiprināja, ka balvas fonds nemainīsies – Purvīša balvas laureāts arī turpmāk saņems 28 500 eiro, kas ir apjomīgākais vizuālās mākslas apbalvojums Latvijā.

LNMM direktore norādīja, ka nākamā gada februārī tiks pasniegta piektā mākslinieka Vilhelma Purvīša vārdā nosauktā balva. Lāce teica, ka balvas dibinātāji apzinājās to, ka ir vajadzīgs izvērtējums un virsotņu izcelšana vizuālajā mākslā, jo bija beigušas eksistēt balvas, kuras kuras iepriekš piešķīra Latvijas Mākslinieku savienība.

“Manā skatījumā šī balvas savā pasniegšanas procesā ir maksimāli demokrātiska un maksimāli objektīva,” teica Lāce, norādot, ka divu gadu laikā strādā ekspertu grupa, kura izvērtē darbus un diskutē savā starpā, bet pēc tam lēmumu pieņem žūrija. Pēc Lāces domām, balvai ir ļoti augsts prestižs, kuru nosaka ne tik daudz uzvarētājam apsniegtā naudas summa, bet tas, ka tiek radīta intriga un balva tiek pasniegta tikai vienam cilvēkam.

Zuzāns atzīmēja, ka, viņaprāt, nozīmīgs balvas panākums ir arī tas, ka tiek dokumentēts mākslas process Latvijā. “Atverot jebkuru balvas katalogu var redzēt svarīgāko, kas noticis,” norādīja uzņēmējs.

Projektu aģentūras “Indie”, kas nodarbojas ar balvas rīkošanu, mākslinieciskā direktore Daiga Rudzāte skaidroja, ka tālāk notiks apspriešanās mākslinieku un nozares speciālistu vidū par to, ko varēt uzlabot balvas izvērtēšanas procesā. Viņa arī atklāja, ka notiek sarunas par vairāku starptautisko ekspertu piesaistīšanu balvas žūrijai. Latviešu mākslinieku darbus, iespējams, vērtēs tādi mākslas nozares speciālisti kā itāļu mākslas kolekcionāre Rebeka Ruso un austriešu izcelsmes galerists Tadeušs Ropaks, kuram ir galerijas gan Zalcburgā, gan Parīzē.

Purvīša balva ir augstākais un prestižākais vizuālās mākslas apbalvojums Latvijā, ar kuru katru otro gadu tiek apbalvots viens starptautiskas žūrijas un ekspertu komandas izvēlēts mākslinieks. Balva dibināta 2008.gada sākumā. Pirmo balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+