Latvijā
Politika

Putnis organizēs “Progresīvo” partiju 16


Roberts Putnis
Roberts Putnis
Foto – Ieva Čīka/LETA

Kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis kļuvis par partijas “Progresīvie” ģenerālsekretāru un no šī politiskā spēka rindām nākamgad gatavojas kandidēt Saeimas vēlēšanās.

Roberts Putnis telefonsarunā apstiprināja, ka saņēmis šādu piedāvājumu no “Progresīvo” pārstāvjiem un izlēmis tam piekrist. Viņš esot šīs partijas biedrs jau kopš tās dibināšanas šā gada februārī, bet savu politisko piederību nav īpaši uzsvēris.

“Šo partiju izvēlējos, jo man tuvas tās sociāldemokrātiskās idejas, redzu šeit gan milzu ideālismu, gan profesionālu kapacitāti. Uzskatu, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram vien to neliedz profesionālie standarti, būtu jāiestājas sev pieņemamā partijā, jo tikai caur aktīvu līdzdarbošanos mēs varam nodrošināt atklātu un caurspīdīgu politiku,” sprieda Putnis.

Ģenerālsekretāra amatā viņa galvenie pienākumi būšot saistīti ar partijas organizatoriskiem un saimnieciskiem jautājumiem – jaunu biedru piesaistīšana, līdzekļu vākšana, kā arī sagatavošanās priekšvēlēšanu kampaņai. Putnis atzina, ka no šīs partijas rindām plāno arī startēt 13. Saeimas vēlēšanās. Politiski viņa galvenās intereses būšot kvalitatīva un caurskatāma valsts pārvalde, cilvēktiesības, cīņa pret korupciju, kā arī mediju jautājumi.

No 2015. gada februāra Putnis vadīja Kultūru ministrijas Mediju politikas nodaļu, bet šo amatu pameta šā gada jūlijā. It kā pēc paša vēlēšanās, bet neoficiāli avoti vēsta, ka viņam nav izdevies saprasties ar Nacionālo apvienību pārstāvošo kultūras ministri Daci Melbārdi. Pirms tam viņš vadījis biedrību “Sabiedrība par atklātību “Delna””, kā arī “Parex bankas” klientu apkalpošanas centru Minhenē.

Partija “Progresīvie” dibināta šā gada februārī, tajā šobrīd ir ap 300 biedru, bet dalībai nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nepieciešami vismaz 500.

LA.lv