Dabā

Putnu vērošanas dienas pulcējušas vairāk nekā 500 putnu draugu 0

Foto: LETA

Brīvdienās aizvadītajās Eiropas putnu vērošanas dienās Latvijā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku, kas ir tikpat, cik pagājušajā gadā.

Šogad putnu draugi ziņojuši par 58 364 novērotiem putniem no 152 sugām, bet pagājušajā gadā kopā tika reģistrēti 121 277 putni no 147 dažādām putnu sugām, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) sabiedrisko attiecību koordinators Agnis Bušs.

Eiropas putnu vērošanas dienas “EuroBirdwatch 2013” kopumā pulcēja teju 20 000 cilvēku no 30 dažādām Eiropas un Centrālāzijas valstīm. Latvijā šajās divās dienās norisinājās 22 ar SIA “Cemex” atbalstu īstenoti putnu vērošanas pasākumi, ko organizēja LOB un Dabas aizsardzības pārvalde.

Visbagātīgāk šogad novērotas baltpieres un sējas zosis – 14 974 putni, žubītes – 5204 putni un mājas strazdi – 4792 putni. Visbiežāk ziņojumi saņemti par pelēko vārnu, meža pīli un mājas strazdu.

Savdabīgi šķiet, ka lielie baltie gārņi ir novēroti lielākā skaitā nekā lielie ķīri un jūras kraukļi vairāk nekā paugurknābja gulbji. Salīdzinoši nesenie Latvijas putnu faunas jaunpienācēji reģistrēti vairāk nekā ierastāko putnu sugu pārstāvji, skaidroja Bušs.

Interesantākie novērojumi “EuroBirdwatch 2013” laikā ir ragaino dūkuru un dzeltensvītru ķauķīša novērojumi Papē un dīķa tilbītes novērojums Ainažos. Visai iespaidīgs ir novēroto lielo balto gārņu kopskaits – 386, no tiem 133 reģistrēti Sātiņu zivju dīķos, 80 pie Lubāna un tikpat Irlavas zivju dīķos, kā arī mazākā skaitā visā valsts teritorijā.

Šogad Eiropā putnu vērošanas dienās vairāk nekā 900 rudens putnu migrācijas vērošanai veltītos pasākumos teju 20 000 vērotāju saskaitīja 2 394 855 putnus. Eiropā visbiežāk novērotās putnu sugas bija mājas strazds, laucis un žubīte.

Eiropas putnu vērošanas dienas organizēja starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība “BirdLife International”, ko Latvijā pārstāv LOB.

LA.lv