×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

PVD atklāj kvalitātes prasībām neatbilstošu “Aqua Riga” fasēto dzeramo ūdeni

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atklājis kvalitātes prasībām neatbilstošu Rīgas pašvaldības ūdensapgādes uzņēmuma “Rīgas ūdens” meitaskompānijas “Aqua Riga” fasēto dzeramo ūdeni, aģentūrai BNS apstiprināja PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vadītājs Māris Eiklons. Minētā produkcija ir izņemta no tirdzniecības.

Pēc Eiklona teiktā, PVD veica “Aqua Riga” fasētā dzeramā ūdens pārbaudi pēc saņemtas sūdzības. “Saņemot sūdzības par dažādiem pārkāpumiem pārtikas apritē, PVD inspektori operatīvi veic pārbaudi. Sūdzība par “Aqua Rīga” dzeramo ūdeni bija viena no šāda veida sūdzībām, kuru PVD arī pārbaudīja,” viņš sacīja.

Eiklons informēja, ka PVD noņēma laboratorisko izmeklējumu paraugus trim dažādām “Aqua Rīga” produktu partijām, kas atklāja, ka “Aqua Rīga” dzeramais ūdens atbilst noteiktajām prasībām un nogulsnes, kas konstatētas atsevišķās pudelēs, nesatur cilvēka veselībai bīstamu piesārņojumu. Taču kvalitātes prasībām neatbilstošā produkcija izņemta no tirdzniecības.

Eiklons atzīmēja, ka “Aqua Riga” dzeramā ūdens ražošanā ir iesaistīti vairāki uzņēmumi, kuros PVD konstatēja neatbilstības, kas varēja novest pie tā, ka tirdzniecībā nonāca produkts, kas neatbilst noteiktajām kvalitātes prasībām.

Rīgas domes “Vienotības” deputātu frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts pavēstīja, ka PVD pārbaudes ir veicis, balstoties uz Rīgas domes deputāta Valda Gavara iesniegumu, kurā deputāts lūdza noskaidrot, kā tirdzniecībā Rīgā veikalā “Maxima”, Ulmaņa gatvē ir nonākušas “Aqua Rīga” dzeramā ūdens pudeles ar tumšas krāsas duļķēm un nogulsnēm.

Ņemot vērā PVD atklātos pārkāpumus, Gavars RD Pilsētas īpašumu komitejā ir iesniedzis pieprasījumu izskatīt jautājumu, kā “Aqua Riga” ir novērsti PVD atklātie pārkāpumi.

Jau ziņots, ka “Rīgas ūdens”, neskatoties uz iebildumiem, 2012.gada augustā izveidoja uzņēmumu “Aqua Riga” dzeramā ūdens ražošanai. Pret “Aqua Riga” dibināšanu bija gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Ekonomikas ministrija, gan ražotāji, gan atsevišķi Rīgas domes deputāti.

“Aqua Riga” reģistrētais pamatkapitāls ir 149,4 tūkstoši eiro un tās vienīgā īpašniece ir kompānija “Rīgas ūdens”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+