Kultūra
Literatūra

Rainis un Aspazija ielūdz uz Dārza svētkiem Brīvdabas muzejā 0

Publicitātes foto

Šo svētdien, 13. septembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst. 12 līdz 19 uz Dārza svētkiem ielūdz dzejnieki Rainis un Aspazija, informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciālists Igors Ziemelis.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, sekojot un iekļaujoties Latvijas mūsdienu kultūras dzīvē, rīko Dzejas dienas dārza ballīti muzeja Jaunsaimniecībā, kas iecerēta kā viegls atpūtas un izklaides pasākums ar zināmu humora piedevu.

Mājas saimnieki Rainis un Aspazija (dzejniekus, dabiski, atveido aktieri) rīko modīgus dārza svētkus ar 30-o gadu uzkodām no Eiropas un tradicionāliem dzērieniem no Latvijas. Ir paredzēta arī kultūras programma ar vēsturisku priekšlasījumu par Agrāro reformu – jauno ekonomisko modeli (muzeja vēsturnieka Ata Artmaņa priekšlasījums) un brīvām diskusijām par sieviešu tiesībām (un pienākumiem).

“Dārza svētkos” dzeju lasīs gan paši “gaviļnieki”, gan viņu viesi – Amanda Aizpuriete, Daina Sirmā, Laima Mūrniece, Jānis Vādons un Māris Salējs. Par atmosfēru saviesīgajā daļā rūpēsies kapela “Hāgenskalna muzikanti” ar 30-to gadu latviešu mūziku. Darbosies bufete.

Tuvējās sētās varēs iepazīties ar vērpjamo ratiņu dreijāšanas darbnīcu, audējas darbnīcu – māju, podnieka darbnīcu un ieskatīties Pakalnu vējdzirnavās.

LA.lv