Sports
Ziemas sports

Rastorgujevs uzvar EČ sprinta sacensībās2


Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs
foto: AFP/LETA

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Itālijā neaizvēra pēdējo mērķi, bet tāpat kļuva par Eiropas čempionu desmit kilometru sprinta disciplīnā.

Pie Eiropas čempiona titula Rastorgujevs kļuvis otro reizi karjerā.

Pirmajā ugunslīnijā Latvijas sportists aizvēra visus piecus mērķus un bija vadībā, bet otrajā šaušanas reizē viņš šāva lēnām un pirms pēdējā šāviena ieturēja pauzi, tomēr tāpat raidīja to garām.

Pēc otrās šaušanas viņam bija piecu sekunžu pārsvars pār krievu Aleksandru Loginovu. Nākamajā kontrolatzīmē tas samazinājās līdz 3,7 sekundēm, bet finišā Rastogrujevs atkal bija priekšā 5,5 sekundes.

Arī Loginovs šaušanā kļūdījās reizi. Kā zināms, viņš pagātnes dopinga pārkāpuma dēļ nedrīkstēs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas biatlonista uzvaru nopietni apdraudēja arī krievs Jevgēņijs Garaničevs, bet viņš pamanījās neaizvērt pēdējos trīs mērķus.

Sestdien sportisti sacentīsies iedzīšanas distancē.

Rastorgujevs pirms četriem gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā izcīnīja bronzas medaļu.

Pirms trim gadiem Eiropas čempionāts risinājās Igaunijā, kad Rastorgujevs individuālajā distancē piedzīvoja kritienu un salauza ieroci, bet pēc tam sprintā un iedzīšanā guva desmitās vietas, kamēr pērn viņš guva ceturto vietu sprintā un pacēlās uz trešo pozīciju iedzīšanas sacensībās. Savukārt pirmoreiz viņš ceturto vietu 20 kilometros spēja izcīnīt vēl
2011.gadā.

Savukārt pirms Rastorgujeva kāds Latvijas biatlonists par Eiropas čempionu pieaugušajiem iepriekšējo reizi bija kļuvis 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija labākais gan sprinta, gan sekojošajā iedzīšanas distancē.

LA.lv