Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. septembris, 2015
Drukāt

Ogrē ražo našķus eksportam (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

"Fazer" konditores Sandra Labāne (no labās) un Ludmila Hohla demonstrē jauno produktu – ruletes, kas priecēs pircējus Somijā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un “Fazer Bakery”  izpilddirektors Petri Kujala vakar Ogrē atklāja kūku un konditorejas produktu ražotni, kuras izveidē īpašnieks ieguldījis 4,5 miljonus eiro.

Jau patlaban ik nedēļu no jaunās ražotnes uz Somiju sūta 10 – 20 tonnas našķu, tostarp toršu pamatnes, ruletes, pīrāgus un citus produktus, kas pēc dziļās atsaldēšanas nonāk veikalos un pie pircējiem. Izejvielas konditorejas produktiem līdz šā gada beigām ievedīs no citām valstīm, nākamajā gadā, kad iecerēta arī produktu ražošana Baltijas valstu tirgiem, tās iespējami daudz pirks Latvijā, pastāstīja konditorejas ceha ražošanas direktors Kalvis Fjodorovs. Vakar ekskursijā pa ražotni un degustācijā viesi varēja pārliecināties par “Fazer” produktu augsto kvalitāti. P. Kujala uzsvēra – Latvija ražošanas paplašināšanai izvēlēta ģeopolitiskā novietojuma un uzņēmuma līdzšinējās darbības pieredzes dēļ. “Latvija ir Eiropas Savienības valsts, kas atrodas tuvu citām Baltijas valstīm un Ziemeļeiropas valstīm un tas nozīmē stabilitāti. Šeit cilvēki ieliek darbā savas prasmes, lai radītu garšas baudījumu,” tā Somijas uzņēmējs.kondit_tab

Savukārt R. Vējonis uzsvēra – viņš ir lokālpatriots, kas ikdienā baudot vien “Fazer” maizi. “Svarīgi, lai ikviens Latvijā izmantotu savu ražotāju produktus, tā dodot ieguldījumu ražošanas izaugsmē un nodokļu ieņēmumu papildināšanā. Nav svarīgi, kas naudu ir ieguldījis uzņēmējdarbībā. Ja uzņēmums atrodas Latvijā, tad tas ir Latvijas uzņēmums,” tā R. Vējonis.

Par “Fazer” jaunās ražotnes atklāšanu prieku neslēpa arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangalis, nosaucot to par “svētkiem uzņēmējdarbībai”. “Fazer” ceptuve Ogres novadā ir vislielākais darba devējs. Jaunajā ražotnē strādās 33 darbinieki, kas papildinās uzņēmuma līdzšinējo 250 darbinieku komandu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijas uzņēmums ir tikai tad, ja reģistrēts Latvijā un nodokļus maksā Latvijai. Žurnālista rakstam nav nekādas jēgas, ja viņš to nemin. Bērnišķīga jūsmošana neder ekonomikas rakstos.

  2. Palmu tauku un E vielu “bumbu” ražotne. Valdība nespēs palielināt veselības budžetu pēc šādiem konditorejas izstrādājumiem.

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (2)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+