×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

RD valdošā koalīcija noraida ieceri atjaunot Revīzijas komisiju

Foto: LETAFoto: LETA

Arnis Lācis un Dainis Locis.

Ar Rīgas domē valdošās koalīcijas balsu pārsvaru ārkārtas sēdē šodien tika noraidīts opozīcijas priekšlikums par likvidētās domes Revīzijas komisijas atjaunošanu. Pret nobalsoja 30 deputāti.

Arī “Vienotības” frakcijas sagatavoto lēmumprojektu par RD Satiksmes departamenta vadītāja Vitālija Reinbaha atstādināšanu no amata Rīgas domes (RD) deputāti otrdien ārkārtas sēdē noraidīja.

Opozicionārs Dainis Locis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka opozīcija vēlas, lai visi domes pārstāvji tiktu iesaistīti domes iekšējā audita procesā, kā tam būtu jānotiek demokrātiskā valstī. Viņš uzsvēra, ka laikā, kad vairākās Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās bija neskaidri jautājumi – nanotehnoloģiju skandāls “Rīgas satiksmē”, Jāņa Dzanuškāna pētījums –, dome lēmusi likvidēt neatkarīgu pārbaudes institūciju – Revīzijas komisiju, kas domē darbojās no 1994. gada.

“Lēmumi, kurus pašlaik pieņem Rīgas dome, nav visas sabiedrības interesēs,” pauda Locis.
Ušakovs uzsvēra, ka no nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK frakcijas darbam likvidētajā Revīzijas komisijā bija virzīti pārstāvji ar ķīmiķa izglītību un ar vidējo izglītību, kas esot bijuši revīzijas un audita jomā nekompetenti cilvēki.

Locis atbildēja, ka tieši tādēļ opozīcija pašlaik ir izstrādājusi uzlabotu nolikumu. Ušakovs vaicāja, kādēļ opozīcija jau iepriekšējo gadu laikā necentās uzlabot Revīzijas komisijas darbu.

Tāpat Ušakovs uzsvēra, ka domes Audita un revīzijas pārvaldē strādā ap 100 cilvēkiem, bet opozīcija piedāvājusi veidot komisiju ar sešiem pārstāvjiem, apšaubot, vai institūcija šādā sastāvā varēs kvalitatīvi veikt funkcijas.

Tāpat Ušakovs pārmeta, kādēļ komisijā plānots iekļaut četrus pārstāvjus no opozīcijas un divus – no pozīcijas, šādi “ignorējot 59% vēlētāju intereses”.

Locis uzsvēra, ka Revīzijas komisija un Audita un revīzijas pārvalde sadarbotos, veicot iekšējo auditu. Tā tiktu nodrošināta arī funkciju nepārklāšanās.

Opozicionārs Ģirts Lapiņš (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka galvenais revīzijā ir neatkarība, ko domes priekšsēdētājam tieši pakļautā Audita un revīzijas pārvalde nenodrošina. “Es nekādā gadījumā neapšaubu pārvaldes speciālistu kompetenci, taču, lai arī cik profesionāls būtu auditors, neatkarība ir svarīgākais kvalitatīvas pārbaudes priekšnoteikums,” pauda Lapiņš. “Es neticu, ka pārvaldes darbinieki nāks klajā ar faktu par priekšsēdētāja pārkāpumiem,” skaidroja politiķis.

Lapiņš arī skaidroja, ka netiks dublētas abu institūciju funkcijas. “Man griež ausīs Ušakova un izpilddirektora runātie maldi par funkciju dublēšanos. Muļķības,” sacīja opozicionārs, skaidrojot, ka komisija rūpētos par prettiesisku risku iespējamības izvērtēšanu pašvaldības institūcijās un attiecīgi arī veiktu pārbaudes šajās riskantajās struktūrās.

Opozicionārs Andris Lācis (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka komisija likvidēta priekšsēdētāja baiļu iespaidā – lai netiktu atklāti viņa pārkāpumi. “Tā bija šī sasaukuma mērķtiecīga rīcība – likvidēt komisiju, kas darbojās no 1994. gada,” viņš pauda.

Pozīcijas deputāti arī jautāja opozīcijai, kur tiktu ņemti līdzekļi komisijas darbības nodrošināšanai. Opozīcija ironizēja, ka šos līdzekļus varētu paņemt no “Rīgas satiksmes” neskaidrā budžeta.

Pēc stundu ilgām debatēm dome lēma noraidīt opozīcijas priekšlikumu atjaunot komisiju, pret nobalsojot 30 deputātiem.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes deputāti ar valdošās koalīcijas balsu pārsvaru 27. janvārī nolēma likvidēt domes Revīzijas komisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+