×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. decembris, 2014
Drukāt

Rēzija un Marhils par dziesmām un Ziemassvētkiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sagaidot Ziemassvētkus, aktrise Rēzija Kalniņa savā dzimšanas dienā – 23. decembrī – atgriezīsies Latvijā, lai Dikļu pilī kopā ar komponistu Uldi Marhileviču un abu draugiem turpinātu saviļņojošo oriģinālmūzikas programmu “Mana roka Tavējā…”.

Kopumā gaidāmi 22 koncerti visā Latvijā, un pirmais no tiem notiks tieši Rēzijas dzimšanas dienā – 23. decembrī Dikļu pilī.

Programmas nosaukums – “Mana roka Tavējā” – aizgūts no Rudītes Losānes tāda paša nosaukuma dzejoļa, un tā tēlainais tulkojums ir ietilpīgs un visaptverošs: tiklab kā atrašanās dzīvesdrauga azotē vai kolēģa aizvējā, tiklab – Dieva un Mīlestības pavēnī.

Visi autori, kuru dzejoļi kļuvuši par pamatu koncertprogrammai “Mana roka Tavējā”, izgājuši dziļas ciešanas, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Tāda ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi autori – viņu dzīves ir garīgā skola, no kuras pamācīties aicināts ikviens.

Programma īpaši sagatavota Ziemassvētkiem, bet ko par šo laiku domā paši mākslinieki?

Uldis Marhilevičs ir pārliecināts, ka svētku komercializēšanās ir sekas seklai domāšanai. “Bet tam visam jāiziet cauri, lai atdzimtu – piemēram, labus darbus darot, sākot ar pavisam elementārām lietām: palīdzot vecākiem, vēl kādam, turklāt palīdzot nesavtīgi! Kad sāc sajust svētku īsto jēgu, sūtību un būtību, Ziemassvētki ir tuvi bez jebkādiem atribūtiem. Kaut arī asociācijas var būt dažādas: citam ar eglīti, vēl citam – dāvanām, vēl citam – baznīcu.”

Tikām Rēzija teic tā: “Bet bērni Ziemassvētkos gaida dāvanas – tā ir cita ticība, taču bezgalīgs prieks! Un tas nekādā gadījumā nav materiālisms…”

Bet kādi ir viņas pašas Ziemassvētki? “Katri ir īpaši, un vēl jo vairāk tad, ja pavadīti mājās… Taču diemžēl mūs ļoti reti apciemo īsts Ziemassvētku prieks, jo visbiežāk ir tā: tu noskrienies, sev nav bijis laika, tāpēc svētkus sagaidi nevis mierā, klusumā un pateicībā par dzimušo bērnu, bet gan ar atvieglojumu – fu’, labi gan, ka svētki garām…”

Programmā līdzās dziesmām skan arī instrumentālā mūzika, bet runātais vārds ir rūpīgi izmeklēts fragmentu kopums no Zālamana Augstās dziesmas.

Kopā ar Rēziju un Uldi koncertos piedalās arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).

Koncertsērijas mēģinājumā, kas notika šonedēļ Dailes teātrī, piedalījās Uldis Marhilevičs, pavadošās grupas mūziķi, aktrises draudzene un vokālā pedagoģe Ilze Rubiķe, jaunā, talantīgā dziedātāja Elizabete Lukaševiča, žurnālisti, fotogrāfi, projekta direktors Sandis Mohovikovs un citi.

Koncertprogramma skanēs:
23. decembris plkst. 19:00 Dikļu pils
25. decembris plkst. 15:00 Koncertzāle “Baltais flīģelis”
25. decembris plkst. 20:00 Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca
26. decembris plkst. 15:00 Jaunā Sv. Ģertrūdes baznīca
26. decembris plkst. 19:00 Mārupes Kultūras nams
27. decembris plkst. 14:00 Līvānu Kultūras centrs
27. decembris plkst. 19:00 Cesvaines Luterāņu baznīca
28. decembris plkst. 14:00 Talsu Luterāņu baznīca
28. decembris plkst. 18:00 Rojas Kultūras centrs
29. decembris plkst. 19:00 Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas Katoļu baznīca
30. decembris plkst. 19:00 Jelgavas Sv. Annas baznīca
2. janvāris plkst. 19:00 Ikšķiles Luterāņu baznīca
3. janvāris plkst. 18:00 Bauskas Svētā Gara Luterāņu baznīca
4. janvāris plkst. 14:00 Smiltenes Luterāņu baznīca
4. janvāris plkst. 19:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca
5. janvāris plkst. 19:00 Rīgas Lutera baznīca Torņkalnā
6. janvāris plkst. 19:00 Aizkraukles Kultūras nams
7. janvāris plkst. 19:00 Limbažu Sv. Jāņa baznīca
8. janvāris plkst. 19:00 Tukuma Sv. Trīsvienības Luterāņu baznīca
9. janvāris plkst. 18:00 Rēzeknes Jēzus sirds Romas Katoļu katedrāle
10. janvāris plkst. 14:00 Alūksnes Sv. Bonifācija Romas Katoļu baznīca
10. janvāris plkst. 19:00 Gulbenes Romas Katoļu baznīca

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+