Kultūra
Teātris un kino

Režisore Kristīne Krūze iestudējusi izrādi par Zentu Mauriņu 0

Publicitātes foto

Nedēļā pēc valsts simtgades svētku kulminācijas Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) pirmizrādi piedzīvos stāsts par pazīstamo latviešu esejisti “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”, LA.lv uzzināja RCB.

“Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba,” teicis Rainis – Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu.

Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei – ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci.

Izrādes ideja režisorei Kristīnei Krūzei radusies, lasot Zentas Mauriņas grāmatas.

“Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot izrādi vai filmu, ka man ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es arī domāju, – visiem no viņas ir daudz ko mācīties!” – saka Kristīne Krūze.

Zentas Mauriņas dzīvesstāstā nozīmīgi tas, ka viņa, sieviete no mazas valsts, turklāt bērnībā pārciestas slimības dēļ piecu gadu vecumā palikusi ratiņkrēslā, guva pasaules atzinību un joprojām ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm.

Saistītie raksti

Izrādes radošā grupa: režisore – Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, scenogrāfija – Dace Sloka, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, producente – Lauma Balode. Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.

Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību, un pirmizrādi piedzīvos sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku 21.novembrī plkst.19.00, 7.un 15.decembrī plkst. 19.00, 2.stāva lasītāju zālē Brīvības ielā 49/53.

LA.lv