×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā atklās Ziemassvētku egļu ceļu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 4. decembrī plkst. 17 Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā atklās Akciju Sabiedrības “LNK Industries” veidoto un pilsētai dāvināto vides objektu “Ieej svētkos”, kas būs viena no festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” ekspozīcijas eglēm, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

“AS “LNK Industries” Rīgas pilsētai un tās iedzīvotājiem festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” ietvaros dāvina vides objektu “Ieej svētkos!”, kas sastāv no egles un alejas noformējuma Brīvības bulvārī, veidojot vienotu vizuālo tēlu. Svētku egle konstruktīvi sastāv no četrām daļām, tādējādi simbolizējot četrus gadalaikus. Kopforma veido egles konusu, savukārt pamats – noslēgtu apli – gada ciklu. Šī egle skatītājam dod iespēju ne tikai apskatīt to no malas, bet arī ieiet tajā. Simboliski runājot, it kā ieiet svētkos un kļūt par to dalībnieku un veidotāju”, stāsta šī objekta mākslinieks Visvaldis Asaris.

Vides objekta Egles konstrukcija uzstādīta sadarbībā ar AS “Latvijas tilti”. Tā dekoratīvo un apgaismes tehnisko izpildījumu ir izstrādājis un veic AS “LNK Industries” gaismas sadarbības partneris uzņēmums SIA “ArkiLED”. Svētku egles apgaismojumā izmantotas 6000 spuldzītes, bet 300 metru garajā alejā – 1 100 Latvijā ražotas spuldzītes. Savukārt dekoratīvajā Egles noformējumā zaļumu virtene sasniedz kilometra garumu.

Vides objekts “Ieej svētkos!” tika godalgots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētajā festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” projektu atlases konkursā.

Līdz ar šī objekta atklāšanu jau no 5. decembra, Rīgā būs skatāma festivāla piecu gadu jubilejas vides objektu ekspozīcija, kurā šogad eksponēti ap 80 vides objekti – egles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+