×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Rīgā būs vēl viens sociālais nams (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas dome nolēmusi vairot sociālo dzīvokļu skaitu, pārprojektējot un kapitāli pārbūvējot agrāko dienesta kopmītņu ēku Ķengaragā, Aglonas ielā 35.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atzīst, ka pašlaik nams nav apdzīvots un tik bēdīgā izskatā, kāds tas ir tagad, varētu būt vienīgais galvaspilsētā. Tāpēc arī pašvaldība gādāšot, lai tas nebojātu Rīgas izskatu un pēc pārbūves kalpotu rīdzinieku vajadzībām.

“Pēc tikko pabeigtās triju sociālo dzīvojamo namu kompleksa celtniecības Pārdaugavā, Imantas 8. līnijā, šis būs nākamais, pēc skaita jau astoņpadsmitais sociālais dzīvojamais nams. Tas ļaus mums ievērojami samazināt rindu uz sociālajiem dzīvokļiem,” piebilst Rīgas domes priekšsēdētājs.

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule stāsta, ka pēc pārbūves šajā piecstāvu namā būs labiekārtoti vienistabas dzīvokļi, kas paredzēti vecāka gadagājuma rīdziniekiem – galvenokārt vientuļiem pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būvniecības pārvaldes vadītājs Ilvess Muižnieks piebilst, ka pēc projekta namā paredzēts izbūvēt 186 dzīvokļus. Taču esot iespējams dzīvokļu skaitu palielināt līdz 200. Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kirš­blats domā, ka dzīve Aglonas ielas nama iemītniekiem būs gana laba, tāpēc ka tas atrodas tirdzniecības centru tuvumā un ar ērtu sabiedriskā transporta satiksmi. Turklāt tāpat kā citos sociālajos namos arī Aglonas ielas nama iedzīvotāji maksās krietni mazāku īri – aptuveni 7 centus par kvadrātmetru, zemāks cenrādis būs arī ūdenim un siltumam.

“Septembra sākumā izsludināsim celtniecības iepirkuma konkursu, un pēc pieteikumu saņemšanas turpmāko divu mēnešu laikā jau līdz gada beigām zināsim, kuram būvuzņēmumam tiks uzticēta ēkas pārbūve,” skaidro Inga Cerbule, “pašlaik plānojam, ka konkursā izraudzītais būvuzņēmums varētu sākt darbu jau nākamā gada sākumā.” Viņasprāt, šo ēku varot pārbūvēt gada laikā, šādu projektu īstenošanā parasti daudz laika aizņem īpašuma tiesību sakārtošana un citas dokumentu procedūras. Pašlaik iecerēts, ka pārbūvi varētu pabeigt līdz 2015. gada beigām, bet jau 2016. gada sākumā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments sāktu piešķirt pirmos īres dzīvokļus.

Pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma ēkas rekonstrukcijas projekts izstrādāts uzņēmumā “Arhiteh”. Cita starpā tas paredz lif­tu izbūvi, visu dzīvokļu aprīkošanu ar automātisku ugunsnelaimes atklāšanas un trauksmes signalizāciju, roku balstiem gaiteņos, cilvēkiem ar kustību traucējumiem pielāgotām ieejām ēkā. Nama pagalmā paredzētas arī stāvvietas 50 automašīnām, bet vēl 16 stāvvietas tiktu iekārtotas Aglonas ielas pusē.

Uzņēmumā “Rīgas pilsētbūvnieks” pašlaik lēš, ka Aglonas ielas nama pārprojektēšana un rekonstrukcija varētu maksāt aptuveni 4,5 miljonus eiro.

Uzņēmuma Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes priekšnieks Uldis Bārbalis saka, ka pēc celtnes rekonstrukcijas un nodošanas ekspluatācijā pārvalde organizēs tās apsaimniekošanu un pagalma uzturēšanu.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā vēsta, ka augusta vidū sociālo dzīvokļu rindā bija 1514 personas.

UzziņaSIA “Rīgas pilsētbūvnieks” ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība, kuru izveidoja ar Rīgas domes lēmumu 2002. gada 26. martā. Uzņēmuma uzdevums – veicināt pašvaldības dzīvojamā fonda attīstību, gādāt dzīvojamo ēku un citu nekustamo īpašumu būvniecību un atjaunošanu. Pēc Rīgas pašvaldības pasūtījuma “Rīgas pilsētbūvnieks” organizē daudzdzīvokļu dzīvojamo namu un sociālo namu atjaunošanu, pārbūvi un jaunu ēku celtniecību.

Apmaksāta publikācija

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bet pie mums Ziepniekkalnā tā saucāmā “sociālās mājas” iedzīvotāji brauc ar dārgām importa mašīnām

  2. Bet pie mums Ziepniekkalnā tā saucāmā “sociālās mājas” iedzīvotāji brauc ar dārgām importa mašīnām

  3. Jocīgi, vēl ap 2005.gadu šis nams bija apdzīvots ar visiem logiem un durvīm. Pēc tam, kad nāca pie varas Saskaņa, tā visu nolaida pa grunti. Tagad jau tur bail garām iet….Bet redz, vēlēšanas nāk, tagad var grūst naudu iekšā un braši teikt atjaunojām. Kad uzsāks kriminālprocesu pret tiem, kas šo māju apzināti aizlaida postā?

  4. Vispirms iztaisa foršu remontu, tad nolaiž uz grunti, jo netiek pienācīgi apsaimniekota, bet nu – atkal taisa remontu, kad viss noderīgais bomžu izlaupīts. Nesaimnieciskuma kalngals! Darba darīšanu dēļ biju tai mājā pēc pirmā remonta – tīri, gaiši, varēja tur dzīvot pa pirmo, bet pašvaldība neko nedarīja, lai tā arī viss saglabātos. Viss tika palaists pašplūsmā. Tagad atkal grūdīs iekšā naudas kalnus… Vienkārši sirds aptekas par tādu izšķērdību!!! Rīgā taču tik daudz vajadzību! Pat bērnudārzu bagātajā galvaspilsētā nepietiek. Bet nav jau brīnums, ja saimnieko tā, kā SC un GKR.

Draugiem Facebook Twitter Google+