×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Rīgā maijā būs apskatāma fotoizstāde “World Press Photo”

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Rīgā no 13. maija līdz 3. jūnijam pirmo reizi kopš 1991. gada būs apskatāma fotoizstāde “World Press Photo”, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības ISSP pārstāve Liāna Ivete Beņķe.

Šogad prestižo Pasaules preses foto gada fotogrāfijas balvu ieguvis zviedru fotogrāfa Pola Hānsena (Paul Hansen) fotouzņēmums no Izraēlas–palestīniešu konflikta. Zviedrijas laikraksta “Dagens Nyheter” žurnālista Hānsena fotogrāfija tapusi 2012. gada novembrī, un tajā attēlota vīriešu grupa, kas caur Gazas ielām nes divus Izraēlas gaisa uzlidojumā bojā gājušus bērnus uz bēru ceremoniju mošejā.

“Šā attēla spēks slēpjas tajā, kā tas pretstata pieaugušo dusmas un bēdas bērnu nevainībai,” norādījis žūrijas loceklis no Peru Maju Moanna.

Šogad pavisam 5666 fotogrāfi no 124 valstīm konkursam iesniedza 103 481 fotogrāfiju, kuras vērtēja žūrija – fotožurnālistikas un dokumentālās fotogrāfijas profesionāļi no visas pasaules. Labākie gada fotouzņēmumi tiek nosaukti dažādās kategorijās – tie ir gan ziņu attēli, gan portreti, gan arī ikdienas dzīves skati, dabas un sporta fotogrāfijas.

“World Press Photo” konkurss notiek kopš 1956. gada, un tā mērķis ir nemitīgi celt fotožurnālistikas standartus pasaulē, kā arī atbalstīt brīvu pieeju informācijai, veicinot dialogu sabiedrībā par pasaulē aktuāliem notikumiem un problēmām.

Izstāde ar apbalvotajiem attēliem ik gadu apceļo vairāk nekā 100 pilsētas 45 valstīs. Tās atvešanu uz Rīgu organizē biedrība ISSP.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+