×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

Rīgā pieminēs 1949.gadā izsūtītos (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums pie Torņakalna stacijas.

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, šajā dienā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardze un ziedu nolikšanas ceremonija, bet pēcpusdienā iedzīvotāji gaidīti koncertos Latvijas Kara muzejā, Rīgas Domā, Kultūras centrā „Mazā ģilde” un Konferenču zālē Brīvības gatvē 266.

Pasākumi 25. martā sāksies plkst. 10 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst. 12.30 būs gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur plkst. 13 notiks svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Plkst. 16 pilsētā notiks trīs piemiņas koncerti. Latvijas Kara muzejā koncertā „Celies, mana dvēsele!” skanēs kora mūzika. Koncertā dziedās Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” vīru koris „Tēvzeme”, Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris un Tukuma pilsētas Kultūras nama skolotāju koris “Vanema”, pasākumu vadīs aktieris Egils Melbārdis.

Šajā pašā laikā koncerts notiks arī Kultūras centrā “Mazā ģilde”, kur muzicēs kamerorķestris “Gaudeamus orchestra” kopā ar pianisti Agnesi Egliņu. Koncertā diriģēs Guntars Bernāts. Savukārt telpās Brīvības gatvē 266 būs VEF Kultūras pils senioru kluba koncerts “Es vēlos reiz mājās pārnākt”, kurā skanēs sieviešu koru “Atvasara”, “Daugavas vanadzes”, jauktā kora “Vefieši” un latgaliešu sadzīves dziesmu ansambļa “Olūteņš” dziedātāju balsis, kā arī uzstāsies deju kolektīvs “Sendancis”.

Piemiņas koncertos ieeja ir bez maksas.

Vakarā plkst. 19 piemiņas koncerts “DONA NABIS PACEM” notiks Rīgas Domā. Koncertā piedalīsies orķestris “Rīga”, Latvijas Radio koris, diriģents Valdis Butāns. Uz šo koncertu ieeja ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami, sazinoties pa tālruni 67425218.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Naivis Kvadrātā Atbildēt

    14.jūnijā un 25.martā Latvijas tautas nevainīgos upurus pieminēt ierodas visi nevienaldzīgie un godīgie pilsoņi un taisnīgākie ārzemnieki, cittautieši un mūsu draugi un paldies tiem visiem!
    Bet aicinu arī visus pilsoņus ierasties pie Saeimas 27.martā 18.00 uz protesta mītiņu par NIN atcelšanu vienīgajam mājoklim!

Draugiem Facebook Twitter Google+