Rīgas “Dinamo” – skaisti vārti un uzvara Omskā, plus VIDEO 0

Rīgas “Dinamo” ceturtdien aizvadīja 30. spēli šīs sezonas KHL čempionātā, Omskā pēcspēles metienos ar 3:2 pārspējot “Avangard”.
Viesiem no spēles vārtus guva Oskars Cibuļskis, kurš atgriezās ierindā pēc vairāk nekā mēneša pārtraukuma, un Lauris Dārziņš, bet izšķirošo bullīti negaidīti aukstasinīgi realizēja Kaspars Saulietis. Jakubs Sedlāčeks vārtos atvairīja 32 no 34 metieniem.
Čeham pirmo reizi nācās kapitulēt jau ceturtajā minūtē, kad kļūdījās pozicionāli un burzmā no vārtu priekšas izcēlās Iļja Mihejevs. Pēc trim mājās piedzīvotajiem zaudējumiem “Avangard” galvenais treneris Jevgeņijs Kornouhovs bija veicis būtiskas izmaiņas virknējumos un viens no ieguvējiem bija tieši uz pirmo maiņu paceltais Mihejevs, kurš līdz šim bija guvis tikai vienus vārtus.
Mājinieki arī turpinājumā vairāk uzbruka un organizēti darbojās aizsardzībā, taču 34. minūtē, Mārim Bičevskim un Gintam Meijam aktīvi ejot presingā, ripa veiksmīgi nokļuva pie Oskara Cibuļska, kurš sirsnīgi šāva vārtu stūrī – 1:1.
Trešais periods iesākās ar izciliem Laura Dārziņa vārtiem – kapteinis eleganti atņēma ripu pretinieku aizsargam un tuvcīņā tikpat skaisti piemānīja vārtsargu, izvirzot “Dinamo” vadībā. Diemžēl atkal pievīla disciplīna – vairāki nevajadzīgi noraidījumi un piekto iespēju spēlēt vairākumā Omskas hokejisti pārvērta vārtu guvumā, panākot neizšķirtu. Papildlaikā viesiem bija divas minūtes vairākumā, taču “Avangard” aizsardzība izturēja. Aizraujošā bullīšu sērijā pārāki bija rīdzinieki – Saulietis un Sedlāčeks pelnījuši pa alum!
Līdz ar to Rīgas “Dinamo” sasniedzis sezonas ekvatora līnija – kopā jāaizvada 60 mači. Diemžēl pagaidām pozitīvu mirkļu bijis daudz mazāk par negatīvajiem, līdz ar to arī loģiska atrašanās Rietumu konferences pagrabā.
Sestdien rīdzinieki Hantimansijskā spēlēs pret “Jugra”, kurus oktobra beigās savā laukumā sagrāva ar 7:1.