×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas domes opozīcija: Ušakovam jāatkāpjas

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) ir jāatkāpjas no amata, jo viņa lēmums referendumā balsot par krievu valodu kā par otru valsts valodu Latvijā nav rīdzinieku interesēs, uzskata partiju bloka “Vienotība” Rīgas domes deputāti.

Rīgas mēram ar savu rīcību jārāda piemērs visiem pašvaldības iedzīvotājiem, bet, ja Ušakovs izrāda necieņu valstij, kurā dzīvo, tad viņš nav cienīgs ieņemt Latvijas valsts galvaspilsētas vadītāja amatu, uzsvēra domnieki.

“2009.gadā, sākot darbu Rīgas domē Nils Ušakovs teicās strādāt ikviena rīdzinieka labā, solot atjaunot uzticību Rīgas pašvaldībai, tomēr biežā viedokļu maiņa jautājumā par valsts valodas statusu, kā arī paziņojums 18.februārī balsot par krievu valodu, apliecina Rīgas domes priekšsēdētāja darba stilu un attieksmi pret Latvijas valsti,” skaidroja domnieks Olafs Pulks (V).

LETA jau ziņoja, ka 18.februārī notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Jau agrāk par savu nodomu balsot 18.februāra referendumā “par” paziņoja apvienības SC valdes priekšsēdētājs, Rīgas mērs Ušakovs, SC Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs un Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartašēvičs.

SC valde ir pieņēmusi lēmumu aicināt visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties 18.februārī gaidāmajā referendumā un balsot saskaņā ar savu pārliecību.

Ušakova nostāja valodu jautājumos arī Saeimas neatkarīgajiem deputātiem likusi aizdomāties par viņa atbilstību galvaspilsētas vadītāja amatam. Kā ziņots, tā tā dēvētā parlamenta deputāta Klāva Olšteina grupa 5.janvārī izplatīja viedokli, ka Ušakova paziņojums par vēlmi gaidāmajā referendumā balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu uzskatāms par atklātu necieņas izrādīšanu pret Latvijas valsti, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) un ministram Edmundam Sprūdžam (ZRP) būtu jāizvērtē Ušakova atbilstība ieņemamajam amatam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+