Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
27. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas Latviešu biedrībā pulcēsies jaunie stāstnieki

Foto: LETAFoto: LETA

Guntis Pakalns

Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2014” finālā Rīgas Latviešu biedrībā 29.novembrī pulcēsies 108 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ļaha.

Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. XVIII stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2014” 15 pusfinālos piedalījās apmēram četri simti jauno stāstnieku.

Finālistus vērtēs Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Aelita Ramane, Inita Šalkovska, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks plkst. 12.30 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no plkst.10 Zelta zālē, Baltajā zālē un Kluba zālē un turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstes. Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota plkst. 15 Zelta zālē.

Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, tradicionālās kultūras biedrību “Aprika”, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+