Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
27. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas Latviešu biedrībā pulcēsies jaunie stāstnieki

Foto: LETAFoto: LETA

Guntis Pakalns

Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2014” finālā Rīgas Latviešu biedrībā 29.novembrī pulcēsies 108 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ļaha.

Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. XVIII stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2014” 15 pusfinālos piedalījās apmēram četri simti jauno stāstnieku.

Finālistus vērtēs Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Aelita Ramane, Inita Šalkovska, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks plkst. 12.30 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no plkst.10 Zelta zālē, Baltajā zālē un Kluba zālē un turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstes. Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota plkst. 15 Zelta zālē.

Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, tradicionālās kultūras biedrību “Aprika”, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+