×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Rīgas Latviešu biedrības namā atklāta un iesvētīta Mazā zāle

rlb_ak_8

Jaunā Rīgas Latviešu biedrības (RLB) zāle ir 70 kvadrātmetru plaša un var uzņemt līdz 60 cilvēkiem. To administrēs enerģiskā SIA ”Actio” īpašniece Sarmīte Kvēpa, kas studējusi Alfrēda Jaunušana aktieru kursā. Viņa šeit sola interesantas un vērtīgas nodarbības gan lieliem, gan maziem.


Doma ir veidot saturīgus, garīgi piepildītus, emocionālus mazās formas sarīkojumus.

S. Kvēpa stāstīja, ka martā noteikti būs sarīkojums, veltīts Alfrēda Jaunušana dzimšanas dienai. Tajā aktieru kurss atcerēsies savu skolotāju ar sirsnību un jokiem. Leļļu teātra aktieri ir piekrituši veidot interesantus sarīkojumus mazajiem skatītājiem. Noteikti jau zināms, ka marta sākumā ar skatītājiem tiksies žurnāliste Līga Blaua un aktieris Jānis Paukštello. Izcilā aktrise Lāsma Kugrēna ir izteikusi vēlēšanos savai 60 gadu jubilejai Mazajā zālē veidot emocionālu monoizrādi.

RLB valdes priekšsēdētājs Guntis Gailītis atgādināja: “Pēc dzimtbūšanas atcelšanas latvieši ieguva iespējas izglītoties, centīgākie prata tikt pie turības un kļuva par uzņēmējiem. Viņi nāca uz šo biedrības namu dalīties priekā. Turklāt biedrībā jau 1868. gadā sāka darboties pirmais latviešu teātris, uz tā bāzes 1919. gadā izveidojās Nacionālais teātris. Jauki, ka šī teātra mākslinieki izteikuši interesi darboties Mazajā zālē.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+