Ekonomika
Īpašums

Rīgas mikrorajonos palielinājusies sērijveida dzīvokļu cena0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos šogad septembrī, salīdzinot ar augustu, palielinājās par 1%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena samazinājās par 0,1%, bet Rīgas rajonā palielinājās par 1%.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā cena septembrī samazinājās par 6%, bet mikrorajonos septembrī cena palielinājās par 0,5%. Rīgas rajonā jauno projektu cena auga par 11%, savukārt Jūrmalā cena palielinājusies par 0,2%.

Saskaņā ar uzņēmumu sniegto informāciju septembrī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2700 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 1403 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 1015 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā – 2700 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1507 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 789 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 537 eiro par kvadrātmetru.

Saistītie raksti

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos septembrī bija bija 1131 eiro par kvadrātmetru (salīdzinājumā ar augustu palielinājusies par 0,5%), Rīgas rajonā – 911 eiro par kvadrātmetru (palielinājusies par 0,1%), Jūrmalā – 1355 eiro par kvadrātmetru (cena nav mainījusies).

Šā gada septembrī cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušajiem darījumiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas “Ober Haus”, “Latio” un “Balsts”. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

LA.lv