×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. februāris, 2017
Drukāt

“Rīgas nami” tuvākajās nedēļās apsekos drūpošo Operas fasādi

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

SIA “Rīgas nami” saņēmuši atzinumu no Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) par VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) ēkas apsekojumu, no kura secināms, ka būtiskas atkāpes no prasībām, kas ietekmē ēkas drošību, nav konstatētas, šodien LA.lv informēja uzņēmuma pārstāvis Edgars Arnītis.

BVKB savā atzinumā norāda uz dažiem mazāk būtiskiem pārkāpumiem, kas saistīti ar ēkas ekspluatāciju un tās nolietojumu. Inspektori konstatējuši bojājumus un plaisas ēkas ārsienās, fasādes apdarē un iekšsienās, tomēr riskus darbinieku un garāmgājēju drošībai tie nerada.

“Lielāku vērību inspektori pievērsuši ekspluatācijas pārkāpumiem, kas saistīti ar LNOB, kā ēkas nomnieka, darbību – neizolēta elektroinstalācija, nepamatota telpu ekspluatācija, pārkāpumi evakuācijas ceļu uzturēšanā, patvaļīga starpsienu un aiļu izbūve,” norāda Arnītis.

Ņemot vērā, ka konstatēti bojājumi un deformācijas, BVKB uzdevis gada laikā veikt ēkas tehnisko apsekošanu mehāniskās stiprības izpētei. Arnītis pauda, ka uzņēmums apņēmies to darīt, vispirms gan pievēršoties akūtākām problēmām.

“Pirmkārt, līdz 2017. gada 3. martam vēlamies novērst draudus, kas saistīti ar bojāto ēkas fasādi. Esam noslēguši līgumu par fasāžu detalizētu tehnisko apsekošanu un neatliekamo darbu veikšanu ar SIA “CMB”. Vienlaikus, lai novērstu LNOB būvkonstrukciju bojājumus, notiek darbs pie būvprojekta izstrādes kasu piebūvei,” pauda Arnītis.

Papildus, augstāk tekstā minētajam, BVKB uzdevis sakārtot kadastrālās uzmērīšanas lietu, kā arī novērst atzinumā norādītos ekspluatācijas pārkāpumus. Par šīm prasībām un kopējo BVKB atzinumu “Rīgas nami” informējuši LNOB, kas saskaņā ar esošo nomas līgumu, ir atbildīga par ēkas ekspluatāciju un apsaimniekošanu, piebilda uzņēmuma pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+