×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

“Rīgas piena kombināts” sācis darbavietas atvēlēt praktikantiem; nozarē trūkst kvalificēta darbaspēka (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Saldējums "Rīgas piena kombinātā''

Pārtikas sfērā ir grūti atrast kvalificētu darbaspēku, ko varētu risināt, praktizējot duālo izglītību, atzīst Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” viņa izteikusies, ka kvalificēta darbaspēka trūkuma dēļ uzņēmumiem pašiem ir jāapmāca speciālisti.

“Ir nepieciešama duālā izglītība. Piemēram, “Laima” sadarbojas ar Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolu – jaunieši skolas laikā uzņēmumā iziet praksi un pēc tam jau tiek pieņemti darbā. Tagad šādā veidā sāk strādāt arī “Rīgas piena kombināts”, jo tas ir viens no variantiem kā uzņēmumiem piesaistīt jauniešus ar atbilstošu izglītību,” sacīja Šure.

Duālā izglītība nozīmētu uzņēmumu kopīgu darbu ar izglītības iestādēm.

Spriežot pēc informācijas Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā, “Rīgas piena kombinātā” gan šobrīd ir tikai trīs aktuālas vakances – uzņēmums meklē piena produktu ražošanas iekārtu operatoru, pārtikas kvalitātes speciālistu un pārtikas produktu ražošanas operatoru.

“Laima” nepiedāvā nevienu vakanci.

Toties astoņas vakances piedāvā SIA “Lāči”.

Lielākoties uzņēmumi šajā nozarē meklē pavārus un konditorus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būtu kāds no šiem ņaudošajiem uzņēmumiem tam pašam operatoram maksājis par normālu slodzi virs 500EUR, tad varbūt nebūtu problēmas tos darbiniekus atrast. Un es te nerunāju par 550EUR, bet kaut tos 600EUR uz rokas. Par tik mazām algām speciālists labāk ies meklēt darbu citā sfērā, jo nav jau arī tas pats patīkamākais darbs strādāt pie skaļas iekārtas.

Draugiem Facebook Twitter Google+