×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Rīgas rokdarbnieces aptamborējušas RS tramvaja krēslu atzveltnes

foto - Letafoto - Leta

Rīgas rokdarbnieces aptamborējušas “Rīgas Satiksmes” (RS) tramvaja krēslu atzveltnes par godu dziesmu un deju svētkiem, kas ilgs visu šo nedēļu, aģentūrai BNS pastāstīja projekta pārstāve Asnate Avotniece.

Rokdarbnieču paveikto sākotnēji būs iespējams novērtēt 6. maršruta pasažieriem, bet, tuvojoties nedēļas nogalei, 11. maršruta pasažieriem.

Projekts nosaukts par “Tamborēto dziesmu svētku tramvaju”.

Tramvaja dekorēšanas ideja ir aizgūta no somu mākslinieces Virpi Vesanenas, kura darinājusi aizkariņus Helsinku sabiedriskajam transportam. Māksliniece atbalstījusi idejas turpinājumu tamborētos mākslas darbos Rīgā.

Projektā kopumā iesaistītas vairāk nekā 40 dažāda vecuma dāmu, tamborējot atsevišķus motīvus, rakstus un ziedus.

Tramvaja vagonu dekorēšanai ir izvēlētas četras pamattēmas: latviskās vērtības – zeme, gaiss, uguns, ūdens un mīlestība pret dziesmu, savu pilsētu un zemi; latvju raksti un to simbolisms kā piederības apliecinājums savai tautai; novadu dziesma, kas atgādina krāšņos tautas tērpu svārku audumus dažādos novados un ziedu pļava, lai svētku laikā arī pilsētā ienāktu daba un vasaras burvība.

Projekta īstenotāji un rokdarbnieces ļoti cer, ka tramvaja pasažieri priecāsies par rotājumiem un viņiem neradīsies vēlme tos aizņemties, piebilst Avotniece.

Projektu īsteno biedrība Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs ar finansiālu Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+