×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Rīgas runči Kuzja un Muris palīdzējuši palielināt tūristu skaitu (4)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas domes oficiālie kaķi Muris un Kuzja

Jaunā gada brīvdienās Rīgā bija vērojams būtisks tūristu skaita pieaugums, īpaši daudz galvaspilsētas viesu bijis no Krievijas un Vācijas, informēja Rīgas Domē.

Svētku brīvdienās, no Ziemassvētkiem līdz janvāra sākumam, Rīgas Tūrisma informācijas centrus apmeklējuši vidēji paar 20% vairāk tūristu nekā pērn un divas reizes vairāk nekā decembra sākumā. Tas liecina par ievērojamu kopējo tūristu skaita pieaugumu, skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs.

Visvairāk viesu bijis no Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas. Tūristi no Krievijas līdz Jaunajam gadam bija aptuveni 20% no visiem apmeklētājiem, taču pirmajās janvāra dienās, kad Krievijā sākās brīvdienas, to skaits palielinājies pat trīs reizes.

“Šķiet, ka runči Kuzja un Muris, kuri bija iesaistīti Rīgas reklāmas kampaņā, beidzot sākuši atstrādāt savu barību. Precīzi dati par visiem tūristiem patlaban tiek apkopoti un būs zināmi mēneša beigās, taču restorāni un viesnīcas jau ir apmierināti,” saka Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

Decembrī pašvaldība izvērsa reklāmas kampaņu sociālajos tīklos, kurā Rīgas domes kaķi Kuzja un Muris aicināja tūristus Ziemassvētku un Jaunā gada laikā apmeklēt Latvijas galvaspilsētu. Īpaši lielu ievērību kampaņa guva Krievijas plašsaziņas līdzekļos, par Kuzju un Muri aktīvi interesējās TV kanāli un drukātie mediji.

Visbiežāk ārvalstu viesi interesējušies par pilsētas ekskursijām, tām seko populārākās apskates vietas un pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja tik labi veicas, vajag kaķu skaitu palielināt Rīgas domē, būs vēl lielāki ienākumi.

  2. Vai minkas arī ņem 20 proc. no visiem domes apmeklētājiem?
    Ušaks un Ameriks ir nolaiduši Rīgas budžetu gandrīz līdz kliņķim un sabāzuši ienesīgākajās vietās savus čuvašus, bet rīdziniekiem un tūristiem tiek salkanas bildītes ar kaķiem, kas pie reizes vēl simbolizē krievu sapni par “latvijiešu” tautu (Kuzja + Muris).

  3. Dikti SMUKI tie kaķi Muris un Kuzja!
    Reklāmas kurās ir DZĪVNIEKI (šoreiz Rīgas galvenie minkas!) vienmēr LABI nostrādā …uz cilvēka JŪTĀM …tāpēc tik DAUDZ tūristu gadu mijas svētkos bija Rīgā …

  4. Vareja jau pasu video vai reklamu paradiit, ar ko ta vini ir tik labi..?!

Draugiem Facebook Twitter Google+