Sports
Hokejs

Rihards Marenis: Šaubos, vai kāds paredzēja, ka šis čempionāts man beigsies ar diviem vārtiem0


Rihards Marenis līksmo par gūtajiem vārtiem pret Norvēģiju.
Rihards Marenis līksmo par gūtajiem vārtiem pret Norvēģiju.
Foto: IMAGO SPORT/SCANPIX/LETA

Lielisku debiju pasaules čempionātā piedzīvoja Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Marenis, jo ceturtās maiņas spēlētājs septiņos mačos guva divus vārtus, pārspējot Itālijas un Norvēģijas komandu vārtsargus.

Arī pats Rihards sarunā ar portālu “la.lv” neslēpa, ka pirms turnīra nav spējis iedomāties, ka tas viņam būs tik veiksmīgs, taču otrdienas vakarā realitāte ir tāda, ka Marenim ir vairāk gūtu vārtu nekā Krievijas superzvaigznēm Aleksandram Ovečkinam un Jevgēņijam Malkinam kopā.

Mačā ar Norvēģiju Marenis laukumā bija astoņas minūtes un 13 sekundes, reizi metot pa vārtiem un nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +1. Pats hokejists gan uzskata, ka spēle ar Norvēģiju Latvijas izlasei bija sliktākā čempionātā.

Rihards Marenis: “Iesākām par lēnu, jo pēc tam, kad sapratām, ka netiekam ceturtdaļfinālā, bijām nedaudz nosēdušies. Tomēr zinājām, ka šis mačs jāņem, nedrīkst pazemoties. Jau otrajā sākām norvēģus spiest viņu zonā, bet trešo spēlējām kā nākas un beigās viss izdevās.”

Pret zviedriem daudz emocijas atstājāt?

Pēc tās spēles nebija viegli, tāpēc šodien vajadzēja saņemties, lai pēdējo maču nokapātu tā, kā nākas. Zinot, ka viss ir beidzies, nebija viegli, tomēr tā ir goda lieta, kā arī ekstra motivācija bija cīņa par ranga punktiem un iespēju rīkot olimpisko kvalifikāciju. Mēs esam spēcīgāki par norvēģiem, tāpēc nedrīkstējām atdoties.

Šodien guvi skaistus vārtus. Pakomentē situāciju?

Tur nedaudz paveicās. Arča Kulda redzēja, ka skrienu projām, pa gaisu meta ripu ārā no zonas. Kad ripa jau krita uz ledus, redzēju, ka pretinieks mēģinās to paņemt ar nūju, taču es to piebloķēju, tāpēc norvēģis krita ceļos, lai apturētu ripu. Paveicās, ka ripa viņam izslīdēja starp kājām. Pirms spēles runājām, ka Norvēģijas vārtsargam (Henrikam Haukelandam) atsitēja cimda puse nav tā labākā, tāpēc jāmet pa to pusi. Ieejot zonā pirmā doma bija bez driblēšanas laist uzreiz pa vārtiem un viss sanāca – redzēju, kur ir vārtsargs, ripa trāpīja pa stabiņu un tīklā. Forši.

Kā vērtē komandas sniegumu šajā čempionātā?

Komandai šis bija ļoti labs čempionāts, lai gan ir vilšanās, ka netikām ceturtdaļfinālā. Līdzvērtīgi cīnījāmies ar visiem pretiniekiem, pret visiem guvām vārtus, taču mazliet pietrūka. Varējām paņemt punktus pret Šveici, Zviedriju, tiem pašiem čehiem un krieviem, bet nedaudz pietrūka. Bija ļoti labs kolektīvs, visi draudzīgi, laba atmosfēra. Nospēlējām ļoti labi, visi cīnījāmies, viens otru atbalstījām. Sūdīgākā mūsu spēle bija šodien pret Norvēģiju, jo tajā nebija tik labs sākums kā citos mačos.

Un kā vērtē savu sniegumu?

Domāju, man viss izdevās, jo diezin vai kāds gaidīja un neslēpšu, ka arī pats īsti negaidīju, ka viss tā izvērtīsies – septiņās spēlēs ar salīdzinoši mazu spēles laiku iemetīšu divus vārtus. Esmu ļoti priecīgs gan par šo čempionātu, gan par visu sezonu.

Tagad pelnīta atpūta?

Saistītie raksti

Jābrauc mājās un jāzvana (Ģirtam) Ankipāna kungam, kāds ir tālākais plāns. Tad jau redzēs, ceru, ka iedos kādu atpūtiņu.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē pret Norvēģiju
LA.lv