×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Rīkotāji slavē dziesmu svētkus, trūkumus noliedz (3)

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens

Vērtējot norišu mākslinieciskās kvalitātes un pašu svētku misijas piepildītību, var teikt, ka XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir pilnībā izdevušies. Tomēr, gatavojoties nākamajiem svētkiem, būs nepieciešams pārdomāt vairākus to organizācijas aspektus, kā arī svētku scenāriju. Pie šāda secinājuma “LA” nonāca vakar organizatoru rīkotajā pēcsvētku konferencē.

Jāpiebilst, ka paši rīkotāji gan bez mazākās paškritikas ēnas svētku izdošanos novērtēja kā absolūtu un neapstrīdamu. Ar optimisma nošu caurstrāvoto atskaiti disonēja izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles teiktais, ka viņa sestdien svētku ģenerālmēģinājumā notikušo tomēr vērtē kā ārkārtas situāciju, kas atbilstošā veidā arī tikusi risināta.

Bērni un kolektīvu vadītāji svētkiem bija gatavojušies patiešām godam. Lieliski izskanēja pūtēju orķestru koncerts “Taures skan”, simfonisko orķestru koncerts “Tūkstošbalsu simfonija”, tautas mūzikas koncertā “Lai balstiņis tālu skan” varēja pārliecināties par a cappella lielisko skanējumu. Skatītāji ar lielu sajūsmu uzņēma deju lieluzvedumu “Līdz varavīksnei tikt” Daugavas stadionā.

Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa pateicās Rīgas domei, ka tā pieslēdza apkuri skolās, kur mita bērni, lai varētu izžāvēt samirkušās drēbes. Tāpat paldies izglītības iestādēm, jo kopumā Rīgā izmitināja 29 000 bērnu. Kā pavēstīja Valsts policijas pārvaldes Rīgas rajona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, svētku nedēļā notikuši tikai trīs ceļu satiksmes negadījumi. Divos gadījumos pie skolām bijis administratīvs pārkāpums un pazuduši trīs mobilie tālruņi.

Nepieciešamo skaidrību bērnu veselības lietā ieviesa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele. Sociālajos tīklos izplatītas baumas par it kā 500 noģībušiem bērniem. Patiesībā tik daudz bērnu bijuši kontaktā ar mediķiem – ierēķinātas arī situācijas, kad mazie pie daktera vērsušies ar nelieliem nobrāzumiem. Renāte Pupele vainu saskata neadekvātā apģērbā – bērni bija ģērbušies pārāk plāni vakarā uznākušajam aukstumam. Bērniem arī neesot izpratnes, ko nozīmē veselīgs dzīvesveids un pārtika – nav ēduši piedāvāto, bet našķējušies. Tik tiešām dīvaini, ka estrādes apkārtnē tika pārdotas milzu cukura vates un čipsi, pēc kuriem stāvēja pat rinda.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Noslēguma koncerts bija bija lielisks. Vajadzīgais repertuārs, vajadzīgais garums, bērnu sajūsma, saviļņojums skatītājos. Un galveneais – visi bērni ir sveiki un veseli :)))). Paldies jaukie.

  2. malači – šinī ģeopolitiskā situācijā , ka saka vaira – ieredņus un priekšniecību nedrīks kritizet, svetki labu labie, priekš latviešiem.

  3. kodekss-morāles un kriminālais Atbildēt

    Mirušo taču nav. Plānotās prēmijas un banketi gaida. Svētki pilnībā izdevušies, ka gan citādi !
    Ģība-apsauka par nīkuli ,citi arī apsaukās un apklusīs. Vecāki vainīgi ,kas gan cits !
    Vai krimināllikuma iev iesa arī papildinājumus par cietsirdību un apdraudējumu bērniem ,par izlikšanos neredzam ?

Draugiem Facebook Twitter Google+