Latvijā
Politika

Rimšēvičam pagaidām jāiztiek bez “Latvijas Bankas” algas5


Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Foto – Karīna Miezāja

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs nesaņems atalgojumu, kamēr viņš nepilda amata pienākumus, tā aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Viņš informēja, ka Latvijas Banka pēc konsultācijām ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) par Rimšēvičam piemēroto drošības līdzekli ir saņēmuši visus nepieciešamos skaidrojumus. “Varu apstiprināt, ka laikā, kamēr Latvijas Bankas prezidents nepilda amata pienākumus, atalgojumu viņš nesaņems,” teica Silakalns.

Tāpat viņš norādīja, ka, ņemot vērā piemēroto drošības līdzekli, kopš otrdienas, 20.februāra, Rimšēvičs nav bijis centrālajā bankā.

Saistītie raksti

Latvijas Bankas publiskotā informācija liecina, ka janvārī Rimšēvičam atalgojumā par kārtējo mēnesi izmaksāti 10 287 eiro.

Šobrīd Latvijas Bankas prezidenta pienākumus pilda Zoja Razmusa.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

LA.lv