Ekonomika
Darbs

Rimšēvičs atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā2


“Latvijas bankas” prezidents Ilmārs Rimšēvičs
“Latvijas bankas” prezidents Ilmārs Rimšēvičs
Foto – Karīna Miezāja

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, pret kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu par kukuļņemšanu, un kuram ir liegums pildīt amata pienākumus, atsācis doties uz darbu Latvijas Bankā.

“Kopš vakardienas es eju uz Latvijas Banku,” otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “De facto” sacīja Rimšēvičs.

Vienlaikus viņš arī norādīja, ka nesaņems atalgojumu, kamēr nepilda amata pienākumus.

Tajā pašā laikā Rimšēvičs piebilda, ka viņam piemēroto drošības līdzekli nepārkāps. “Es absolūti neko nedarīšu tādu, lai pārkāptu drošības līdzekli,” viņš uzsvēra.

Vienlaikus Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA sacīja, ka Rimšēvičs pirmdien, 26.februārī, bija ieradies Latvijas Bankas telpās, lai kopā ar KNAB darbiniekiem veiktu izmeklēšanas darbības, taču sīkāk šīs izmeklēšanas darbības nekomentēja.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Rimšēvičam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Vienlaikus Rimšēvičs paziņojis, ka ir nolēmis neatkāpties no amata.

LA.lv