Kultūra
Māksla

Ritas Blažēvičas “Krāsu simfonija” Talsos0

Publicitātes foto, kolāža Collage made with FotoJet

Talsu novada Izstāžu zālē ir iekārtota Ventspils mākslinieces Ritas Blaževičas akvareļu izstāde “Krāsu simfonija”. Tā būs apskatāma līdz 4. martam, bet 10. februārī plkst. 14 izstāžu zālē varēs sastapt pašu mākslinieci.

Rita Blaževiča dzimusi Līvānos, beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu (1968), kopš 1987. gada dzīvo Ventspilī un regulāri piedalās Ventspils mākslinieku apvienības rīkotajās izstādēs Ventspilī, Kurzemē, arī Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Mākslinieces iedvesmas avots ir daba – dārzi, koki, gadalaiku maiņas, ziedi, daudz gleznotas arī klusās dabas. Mākslinieces akvareļi izmantoti kā ilustrācijas 11 grāmatu apgāda “Annele” grāmatām, arī Talsu dzejnieces Maijas Laukmanes dzejai (krājumi “Pieskarties bezgalībai”, “Atvērt logus uz jūru”).

Māksliniece par savām gleznam stāsta: “Krāsu simfonija – tā es to izjūtu, strādājot ar akvareli. Man patīk krāsu klāt caurspīdīgu, reizēm brīvi pludinot… Ar to es panāku, ka zieds ir plastisks un ainavas ir caurspīdīgas. Interesanta krāsu spēle sanāk, gleznojot kluso dabu, kas salikta it kā no baltiem priekšmetiem. Baltie priekšmeti nekad nav īsti balti, jo ir tik dažādas baltās krāsas nianses. Tikai saliekot tos blakus, mēs redzam atšķirības un smalkās toņu pārejas. Cita man mīļa tēma ir klusās dabas rudenīgos, zeltītos toņos: vara trauki, kafijas kannas un ķirbji. Viss ir silti dzeltenbrūns vai zaļgandzeltens, bet tomēr katrs savāds savā nokrāsā – un atkal sanāk krāsu simfonija. Savukārt dabā, pavasarī un vasarā dominē zaļā krāsa un tajā atkal ir tik daudz dažādību. Un ja vēl blakus kāds zieds uzplaucis un ienesis savu akcentu! Garlaicīgi nav nekad.”

LA.lv