×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Rumānijas prezidents premjera amatā ieceļ Pontu

Foto - AFPFoto - AFP

Rumānijas prezidents Trajans Basesku (attēlā no labās) pēc nule kā notikušajām parlamenta vēlēšanām atkārtoti premjerministra amatā iecēlis savu zvērināto ienaidnieku Viktoru Pontu, ar šo soli mazinot daudzu bažas par jauna politiska haosa rašanos vienā no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Pontas valdošā Sociāli liberālā savienība (USL) 9. decembra parlamenta vēlēšanās ieguva 60 procentus balsu, krietni apsteidzot Basesku atbalstīto centriski labējo aliansi. “Ņemot vērā, ka politiskās partijas, kas pirmdien bija uzaicinātas uz sarunām, nāca klajā ar vienu premjerministra kandidatūru, prezidents Trajans Basesku premjerministra amatā iecēlis Viktoru Pontu,” teikts prezidenta biroja paziņojumā. Pontam tagad desmit dienu laikā ir jāizveido jaunā valdība.

Neskatoties uz pārliecinošo uzvaru vēlēšanās, USL arī turpmāk nāksies dalīt varu ar Basesku, kura pilnvaru termiņš beigsies tikai 2014. gadā. Ponta atzinis, ka pēc mēnešiem ilgās politiskās ķildošanās “Rumānijai tagad nepieciešams miera periods”. “Mums jāpārvar politiskie cīniņi, naids un atriebība,” pēc vēlēšanām uzrunājot savus atbalstītājus, paziņojis Ponta. Analītiķi un investori aicina politiķus nodrošināt politisko stabilitāti valstī, kas ir otra nabadzīgākā ES dalībvalsts aiz Bulgārijas. Šobrīd Rumānijas tautsaimniecība cenšas atgūties no sāpīgajiem taupības pasākumiem. Vidējā mēnešalga šobrīd valstī ir 350 eiro (245,98 lati), bet aptuveni trīs miljoni rumāņu labāku dzīves apstākļu un darba vietu meklējumos devušies uz ārvalstīm. Tuvākajos mēnešos Rumānija cer vienoties ar Starptautisko valūtas fondu par jaunu aizdevumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+