×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

Saakašvili atzīst savas partijas sakāvi

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili atzina, ka viņa partija “Vienotā nacionālā kustība” cietusi sakāvi parlamenta vēlēšanās un tajās uzvarējusi miljardiera Bidzinas Ivanišvili vadītā opozīcijas koalīcija “Gruzīnu sapnis”.

“Ir skaidrs, ka “Gruzīnu sapnis” ir ieguvis vairākumu,” runā televīzijā sacīja Saakašvili. “Tas nozīmē, ka parlamenta vairākumam ir jāveido jauna valdība un es kā prezidents atbilstoši konstitūcijai veicināšu šo procesu,” viņš uzsvēra. Saakašvili teica, ka “Vienotā nacionālā kustība”, kas ir dominējusi Gruzijas politikā kopš “rožu revolūcijas” 2003. gadā, pāries opozīcijā. “Mēs kā opozīcijas spēks cīnīsimies par savas valsts nākotni,” viņš norādīja.

Gruzijas prezidents piebilda – lai gan ir dziļas pretrunas starp viņa partiju un līdzšinējo opozīciju, “demokrātija darbojas un lēmumu pieņem Gruzijas tauta, un mēs to dziļi cienām”.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem no apmēram ceturtdaļas vēlēšanu iecirkņu pēc partiju sarakstiem Ivanišvili koalīcija saņēmusi 53,2 procentus balsu, bet Saakašvili partija – 41,5 procentus balsu. Nodoto balsu skaitīšana turpinās.

Pirmdien notikušajās vēlēšanās uz vietām parlamentā pretendēja pārstāvji no 14 partijām un divām politiskajām apvienībām. Parlamenta pilnvaru termiņš ir četri gadi, un tajā ir 150 deputātu. Saskaņā ar jauno kārtību 77 deputātus ievēlē pēc partiju sarakstiem, bet 73 deputātus – vienmandāta apgabalos. Iepriekš visus parlamenta deputātus ievēlēja pēc partiju sarakstiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+