×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Saeima konceptuāli atbalsta izdienas pensiju apliecību izsniegšanu māksliniekiem

foto - Letafoto - Leta

Tautas kalpi ceturtdien pauda konceptuālu atbalstu, ka māksliniekiem turpmāk būtu jāizsniedz izdienas pensijas saņēmēja apliecība, ko paredz grozījumi “Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju un baleta mākslinieku pabalsta par radošo darbu likumā”, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Deputāti piedāvātās izmaiņas pirmajā lasījumā atbalstīja ar 84 balsīm par un vienam atturoties. Saeimai par šo likumu būs jālemj vēl divos lasījumos, tāpēc priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam noteikts uz 19. aprīli.

Pirms vairāk nekā gada stājās spēkā grozījumi likumā, kas paredzēja, ka funkcijas, kas saistītas ar izdienas pensijas piešķiršanu māksliniekiem, tiek nodotas Labklājības ministrijas pārraudzībā esošajai iestādei – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai. No 2005. gada līdz 2011. gadam šīs funkcijas veica Kultūras ministrija.

Veids, kā izdienas pensionāram apliecināt savu statusu, ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izsniegtā lēmuma vai Kultūras ministrijas izsniegtā lēmuma uzrādīšana. Taču šāda lēmuma ikdienas lietošana ir nepraktiska, jo tas ir uz A4 formāta lapas noformēts dokuments.

Likumprojekts par izdienas pensionāra apliecības izsniegšanu attiecas uz baleta, cirka, kora un orķestra māksliniekiem, leļļu teātra, teātra aktieriem un solistiem vokālistiem, kuriem izdienas pensija ir piešķirta no 2005. gada līdz 2011. gadam, kā arī 2011. un 2012. gadā. Tās ir 200 personas un turpmāk ik gadu – vidēji 20 cilvēki gadā.

Viena apliecība izmaksās astoņus santīmus. Tādējādi izdevumi šogad apliecību izsniegšanai būs 17,60 lati, bet turpmāk ik gadu -1,60 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+