×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Saeima ratificē līgumu par Latvijas pievienošanos OECD (2)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien divos lasījumos atbalstīja likumprojektu par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Parlaments likumprojektam ceturtdien noteica steidzamības kārtu un likumprojektu arī izskatīja abos lasījumos, to vienbalsīgi atbalstot.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”), aicinot parlamentu atbalstīt likumprojektu, pauda, ka līdz ar pievienošanos “tāpat vien nekas nenotiks”, bet gan būs nepieciešams turpināt darbu pie ēnu ekonomikas mazināšanas, nodokļu iekasēšanas veicināšanas un citiem ekonomiski svarīgiem jautājumiem.

Līdzīgu viedokli iepriekš pauda arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”), kurš līguma iespējamo ratificēšanu nodēveja par vēsturisku Saeimas lēmumu. “Līdz ar pievienošanos OECD, kas ir viena no pasaulē prestižākajām institūcijām, Latvija iekļausies pasaules attīstītāko valstu pulkā,” sacīja Kalniņš, norādot, ka pievienošanās sarunas likušas Latvijai ievērojami ātrāk paveikt darbus, kuri mūsu valstij būtu jāpaveic jebkurā gadījumā.

Cīņa pret korupciju, nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī valsts kapitālsabiedrību pārraudzības pilnveidošana ir tikai daļa no jomām, kurās Latvija veikusi un turpinās būtiskas pārmaiņas, trešdien Ārlietu komisijas sēdē pauda Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Vienotība”)

Viņa norādīja, ka dalība OECD mūsu valstij ļaus saņemt uz pasaules ekonomiski attīstītāko valstu pieredzi balstītu analīzi un pētījumus ikvienā tautsaimniecībai nozīmīgā jomā. Tāpat dalība OECD būs vēl viens nozīmīgs instruments Latvijas parlamentāriešu rokās mūsu valsts sadarbības stiprināšanai ar pasaules attīstītākajām valstīm, jo OECD ietvaros darbojas parlamentārās sadarbības platforma, deputātiem sacīja Kalniņa-Lukaševica.

Līdz ar līguma ratificēšanu Latvija kļūs par OECD 35.dalībavalsti. Latvija vēlmi pievienoties OECD izteica 1996.gadā. Patlaban sarunas par pievienošanos šai organizācijai veic arī Lietuva, Kolumbija un Kostarika.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ārlietu komisija trešdien slēgtās sēdes laikā Latvijas vēstnieka OECD amatā apstiprināja Ivitu Burmistri.

Jau ziņots, ka 2.jūnijā OECD Ministru Padomes laikā Parīzē notika līguma parakstīšana. No Latvijas puses līgumu parakstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), savukārt no – tās ģenerālsekretārs Anhels Gurija. Ceremonijā Kučinskis pauda, ka viņam ir liels gods un patiess prieks parakstīt Latvijas pievienošanās līgumu ar OECD. Lai Latvija noslēgtu pievienošanās procesu OECD, noslēgtais līgums jāratificē Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tikai bagātākā valsts nevar atrast 0.20 centus par stundu ko pielikt skolotājiem!!!

  2. Tagad mēs esam bagāto klubiņā Urā biedri. tagad naudas būs veselībai, izglītībai, ceļiem, neceļiem, liela kabatas nauda utt. tagad naudas būs kā spaļu vienā vietā. jo tak iestājāmies bagāto klubiņā un no izglītības, veselības, ceļiem varēsim maksāt dalības naudu katru gadu 3000000,- eur. Man prieks par biedriem.

Draugiem Facebook Twitter Google+