Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. februāris, 2015
Drukāt

Saeimas komisija ieteiks nevērsties pret kažokādu biznesu (3)

Foto - "Dzīvnieku brīvība"Foto - "Dzīvnieku brīvība"

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija Saeimu aicinās noraidīt kolektīvo iesniegumu par kažokzvēru aizsardzību, kurā prasīts Latvijā pakāpeniski aizliegt kažokzvēru audzēšanu, aģentūra BNS noskaidroja komisijā.

Kolektīvo iesniegumu komisija neatbalstīja, taču tiks sagatavotas divas pavadvēstules – Zemkopības ministrijai (ZM) ar lūgumu izvērtēt, vai nav nepieciešami kādi grozījumi dzīvnieku labturības noteikumos, savukārt Ministru kabinetam (MK) ar norādi uz to, ka noteikumiem visās valstīs, kurās nozare pastāv, būtu jābūt vienādiem.

Deputāte Janīna Kursīte – Pakule (NA) norādīja, ka šis lēmums skar ekonomiskos, ētiskos, sociālos un vēl citus aspektus, bet tas nenozīmē, ka nozare būtu jāslēdz. Viņasprāt, tā vietā būtu jādomā, kā šo dzīvnieku dzīvi padarīt labāku un labāk nodrošinātu viņu aizsardzību.

Savukārt deputāts Ivars Brīvers (LRA) uzsvēra, ka iepriekšējā komisijas sēdē Ekonomikas ministrijas (EM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), kā arī ZM sniegtā informācija bijusi nepilnīga, kādēļ viņš nevar balsot pret. Brīvers norādīja, ka, viņaprāt, iesniegums būtu jāizskata arīdzan Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijai.

“Šis ir tipisks gadījums, kas atbilst ilgtspējīgas attīstības koncepcijai. Mans subjektīvais viedoklis ir, ka esmu pret aizliegumu [audzēt kažokzvērus]. Man nav pietiekošas informācijas. Par to, kas attiecas uz vides un sociālo dimensiju, netika spriests,” uzsvēra Brīvers.

Jau ziņots, ka biedrība “Dzīvnieku brīvība” Saeimā iesniedza pilsonisko iniciatīvu par kažokzvēru aizsardzību, kuru interneta vietnē “manabalss.lv” parakstījuši vairāk nekā 11 tūkstoši pilsoņu. Iniciatīvas mērķis ir panākt kažokzvēru audzēšanas pakāpenisku aizliegumu Latvijā, dodot šīs nozares uzņēmējiem laiku darbības pārstrukturizēšanai un citu, viņuprāt, valsts ilgtspējīgai attīstībai atbilstošāku uzņēmējdarbības virzienu īstenošanai.

Ekonomikas ministrija Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai norādīja, ka ministrija neatbalsta nozares slēgšanu, jo tā spēj nodarbināt cilvēkus teritorijās, kas ir ārpus reģionālas nozīmes centriem. VARAM norādīja, ka nozare nebūtu jāslēdz, taču nepieciešams ieviest stingrākas un skaidrākas labturības prasības, kā arī pievērst pastiprinātu uzmanību ūdens un gaisa piesārņojumam, kam piekrita arī Zemkopības ministrijas pārstāve, norādot, ka ministrija vēlas izstrādāt jaunu dzīvnieku labturības likumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man gribētos zināt, kurš apmaksā visas šīs dabas draugu aktivitātes.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+