×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Sagatavoti budžeta grozījumi pedagogu algu nodrošināšanai (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejā akceptēti priekšlikumi šā gada budžeta grozījumiem. Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu atbilstoši jaunajiem normatīvajiem dokumentiem, 2016. gadā trim mēnešiem papildus nepieciešami 2 473 340 eiro, informēja RD.

Vēl 230 000 eiro papildus vajadzīgi, lai izmaksātu pabalstus Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem. Tradicionāli šis pabalsts tiek maksāts uz Skolotāju dienu. Pēc Izglītības, kultūras un sporta departamenta ierosinājuma pabalsta apmērs būs 75 eiro, neieskaitot nodokļus (iepriekš tas bija 71,14 eiro, kas radās konvertējot 50 latus uz eiro). Tā kā, ieviešot jauno pedagogu darba samaksas modeli, ne visiem pedagoģiskajiem darbiniekiem ir iespējams nodrošināt pilnu amata slodzi, tad tiks noteikts, ka pabalstu izmaksās katram Rīgas pašvaldības vispārizglītojošo skolu, internātskolu un speciālo internātskolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, bērnu uzturēšanās iestāžu, mūzikas un mākslas skolu, kā arī sporta un interešu izglītības iestāžu pedagoģiskajam darbiniekam.

Kopumā izglītības, kultūras un sporta vajadzībām budžeta grozījumos papildus tiek prasīti 3 301 750 eiro, jo ir nepieciešami līdzekļi arī citām vajadzībām, piemēram, 140 705 eiro ir nepieciešami, lai nodrošinātu jauno sporta kompleksu un laukumu, kas atrodas pie Rīgas 84.vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Austrumu vidusskolas un Rīgas 22. vidusskolas, darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ir, par ko pateikt arī “paldies” mūsu valstij, IZM. par to, ka valsts dzēš skolotāju studiju kredītus skolotājiem, kas pēc studijām strādā savā specialitātē. TAS IR LIELS ATBALSTS.

Draugiem Facebook Twitter Google+