Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. septembris, 2016
Drukāt

Sagatavoti budžeta grozījumi pedagogu algu nodrošināšanai (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejā akceptēti priekšlikumi šā gada budžeta grozījumiem. Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu atbilstoši jaunajiem normatīvajiem dokumentiem, 2016. gadā trim mēnešiem papildus nepieciešami 2 473 340 eiro, informēja RD.

Vēl 230 000 eiro papildus vajadzīgi, lai izmaksātu pabalstus Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagoģiskajiem darbiniekiem. Tradicionāli šis pabalsts tiek maksāts uz Skolotāju dienu. Pēc Izglītības, kultūras un sporta departamenta ierosinājuma pabalsta apmērs būs 75 eiro, neieskaitot nodokļus (iepriekš tas bija 71,14 eiro, kas radās konvertējot 50 latus uz eiro). Tā kā, ieviešot jauno pedagogu darba samaksas modeli, ne visiem pedagoģiskajiem darbiniekiem ir iespējams nodrošināt pilnu amata slodzi, tad tiks noteikts, ka pabalstu izmaksās katram Rīgas pašvaldības vispārizglītojošo skolu, internātskolu un speciālo internātskolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, bērnu uzturēšanās iestāžu, mūzikas un mākslas skolu, kā arī sporta un interešu izglītības iestāžu pedagoģiskajam darbiniekam.

Kopumā izglītības, kultūras un sporta vajadzībām budžeta grozījumos papildus tiek prasīti 3 301 750 eiro, jo ir nepieciešami līdzekļi arī citām vajadzībām, piemēram, 140 705 eiro ir nepieciešami, lai nodrošinātu jauno sporta kompleksu un laukumu, kas atrodas pie Rīgas 84.vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Austrumu vidusskolas un Rīgas 22. vidusskolas, darbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ir, par ko pateikt arī “paldies” mūsu valstij, IZM. par to, ka valsts dzēš skolotāju studiju kredītus skolotājiem, kas pēc studijām strādā savā specialitātē. TAS IR LIELS ATBALSTS.

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+