×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Saistībā ar aizsprosta pārraušanu ievērojami kāpj ūdens līmenis Mazajā Juglā

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan vairumā upju ūdens līmenis ceturtdien paaugstinās lēnāk nekā diennakti iepriekš vai pat sācis pazemināties, Mazajā Juglā saistībā ar Dzirnavu dīķa aizsprosta pārraušanu turpinās ievērojams ūdens līmeņa kāpums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Trešdien Ogres novada Suntažos, sabrūkot Dzirnavu dīķa aizsprostam uz Abzes upes, lielās ūdens masas sāka ieplūst Mazajā Juglā. Līdz ar to straujš ūdens līmeņa kāpums skāris Mazo Juglu posmā no Suntažiem līdz ietekai Juglas ezerā.

Mazā Jugla applūdinājusi zemākās teritorijas Ogres, Ikšķiles, Salaspils un Stopiņu novadā.

Hidroloģisko novērojumu punktā Stariņos, Ikšķiles novadā, ūdens līmenis ceturtdienas rītā kāpj par vidēji sešiem centimetriem stundā. Kopš pagājušās nedēļas ūdens līmenis kopumā cēlies par 2,3 metriem, tomēr tas par aptuveni 20 centimetriem atpaliek no 2013.gada lielajos palos reģistrētās maksimālās atzīmes.

Ogres upes lejtecē ūdens līmenis ceturtdienas rītā ir stabils, pēdējo dienu laikā tas kopumā kāpis par aptuveni trim metriem.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmeņa kāpums samazinājies līdz vienam centimetram stundā, un kopš pagājušās nedēļas ūdens cēlies par nepilniem četriem metriem.

Ūdens turpina paaugstināties Tirzā, Pededzē, Palsā, Aiviekstē un citās Vidzemes upēs, arī dažviet Latgalē, Zemgalē un Kurzemē.

Palienes applūdušas pie Lielās un Mazās Juglas, Ogres, Aiviekstes un dažām citām upēm Vidzemē un Zemgalē.

Zemgales upē Bērzē, kas ietek Lielupes pietekā Svētē un kur iepriekšējās diennaktīs tika reģistrēts lielākais ūdens kāpums reģionā, ūdens līmenis ceturtdien lēnām pazeminās. Ūdens pamazām krītas arī Kurzemes upē Bārtā un Ventā, izņemot upes lejteci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+