Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. oktobris, 2014
Drukāt

Saistībā ar aizsprosta pārraušanu ievērojami kāpj ūdens līmenis Mazajā Juglā

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan vairumā upju ūdens līmenis ceturtdien paaugstinās lēnāk nekā diennakti iepriekš vai pat sācis pazemināties, Mazajā Juglā saistībā ar Dzirnavu dīķa aizsprosta pārraušanu turpinās ievērojams ūdens līmeņa kāpums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Trešdien Ogres novada Suntažos, sabrūkot Dzirnavu dīķa aizsprostam uz Abzes upes, lielās ūdens masas sāka ieplūst Mazajā Juglā. Līdz ar to straujš ūdens līmeņa kāpums skāris Mazo Juglu posmā no Suntažiem līdz ietekai Juglas ezerā.

Mazā Jugla applūdinājusi zemākās teritorijas Ogres, Ikšķiles, Salaspils un Stopiņu novadā.

Hidroloģisko novērojumu punktā Stariņos, Ikšķiles novadā, ūdens līmenis ceturtdienas rītā kāpj par vidēji sešiem centimetriem stundā. Kopš pagājušās nedēļas ūdens līmenis kopumā cēlies par 2,3 metriem, tomēr tas par aptuveni 20 centimetriem atpaliek no 2013.gada lielajos palos reģistrētās maksimālās atzīmes.

Ogres upes lejtecē ūdens līmenis ceturtdienas rītā ir stabils, pēdējo dienu laikā tas kopumā kāpis par aptuveni trim metriem.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmeņa kāpums samazinājies līdz vienam centimetram stundā, un kopš pagājušās nedēļas ūdens cēlies par nepilniem četriem metriem.

Ūdens turpina paaugstināties Tirzā, Pededzē, Palsā, Aiviekstē un citās Vidzemes upēs, arī dažviet Latgalē, Zemgalē un Kurzemē.

Palienes applūdušas pie Lielās un Mazās Juglas, Ogres, Aiviekstes un dažām citām upēm Vidzemē un Zemgalē.

Zemgales upē Bērzē, kas ietek Lielupes pietekā Svētē un kur iepriekšējās diennaktīs tika reģistrēts lielākais ūdens kāpums reģionā, ūdens līmenis ceturtdien lēnām pazeminās. Ūdens pamazām krītas arī Kurzemes upē Bārtā un Ventā, izņemot upes lejteci.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+