×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Saistībā ar telefonsarunu noklausīšanos lidostā “Rīga” kriminālvajāšanai nodotas 11 personas

Foto-LETAFoto-LETA

Drošības policija nodevusi Rīgas rajona prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 11 esošajām un bijušajām Starptautiskās lidostas “Rīga” amatpersonām un darbiniekiem saistībā ar nesankcionētu telefonsarunu noklausīšanos Starptautiskajā lidostā “Rīga”, portālu “La.lv” informēja Drošības policija.

Šis kriminālprocess tika uzsākts 2013.gada 14.decembrī saskaņā ar Krimināllikuma 144.panta pirmo daļu (personas korespondences tīša pārkāpšana), tomēr pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika konstatētas arī Krimināllikuma 197.pantā (nolaidība) un 319.panta pirmajā daļā (par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu) paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmes.

Izvērtējot kriminālprocesa gaitā iegūtās liecības, ekspertīžu rezultātus, kā arī kriminālprocesa materiālus kopumā, procesa virzītājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret trim personām par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 144.panta pirmajā daļā, četrām personām – par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 197.pantā, un četrām personām, kas paredzēts Krimināllikuma 319.panta pirmajā daļā. Šī iemesla dēļ procesa virzītājs nolēma nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kā zināms, lietā aizdomās turētie ir bijušie Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāji Arnis Luhse un Aldis Mūrnieks. Portāls “Pietiek.com” vēstījis, ka aizdomās turētā statuss oficiāli bija noteikts arī bijušajiem valdes locekļiem Andim Damlicam, Agrim Balodim un Artai Duntavai.

Kā zināms, Andis Damlics (“Reģionu alianse”) nupat ievēlēts par Ķekavas novada priekšsēdētāju no amata gāztā Valta Varika vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+