×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Sāksies VI Baltijas drāmas festivāls Kauņā

Skats no izrādes "Zudušo laiku citējot"Publicitātes foto

No šodienas līdz 27.oktobrim Kauņā notiks VI Baltijas drāmas festivāls, ko šogad rīko Kauņas Nacionālais drāmas teātris, aģentūru LETA informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

Festivālā piedalīsies arī Valmieras drāmas teātra ansamblis ar izrādi “Klaidoņa lūgšana” režisora Vara Braslas un dramaturga Alvja Lapiņa vadībā, pastāstīja Ceriņa.

Festivāla programmu atklās Kauņas Nacionālais drāmas teātris ar Aušras Marijas Sluckaites lugu “Baltais pārklājs” Jona Juraša režijā. Lietuviešu jaunāko dramaturģiju pārstāvēs arī Viļņas mūsdienu teātra un rezidenču centra “Mākslas tipogrāfija” iestudējums, Juļus Paškeviča drāma “Robežas” Tada Motrima vadībā, pastāstīja Ceriņa.

Savukārt latviešu drāmas programmā būs arī Jāņa Baloža “Nacionālās attīstības plāns” Valtera Sīļa režijā “Dirty Deal Teatro” un Nacionālā teātra izrāde “Zudušo laiku citējot” Ināras Sluckas iestudējumā.

Turpretim igauņu drāmu pārstāvēs Pāvo Pīka luga “Ķēdes gals” Tallinas Pilsētas teātrī Prīta Vijgemasta iestudējumā un Tartu “Vanemuines” teātra uzvedums “Karjera” Uku Ūsberga režijā.

Kā pastāstīja Ceriņa, izrādes vērtēs starptautiska žūrija, tās sastāvā būs Pēters Raudseps no Igaunijas, Normunds Naumanis no Latvijas, Edgars Klivis no Lietuvas, Oļegs Žugžda no Baltkrievijas un Oksana Kušļajeva no Krievijas.

Pēc Ceriņas teiktā, festivāls notiek reizi trīs gados, lai parādītu un apspriestu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunākos oriģināldramaturģijas uzvedumus. Valmieras teātris piedalījies arī V Baltijas drāmas festivālā Panevēžā ar Viestura Meikšāna iestudēto “Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās”, kas saņēma balvu par labāko muzikālo noformējumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+