Viedokļi
Aptaujas

Kā sals ietekmē skolas apmeklējumu?1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Imants Slišāns, Baltinavas vidusskolas direktors: “Ja termometra stabiņš noslīd līdz mīnus 20 grādiem, bērni līdz 12 gadu vecumam pēc noteikumiem var neapmeklēt skolu. Svētdien bērnu vecāki zvanīja, lai šorīt nesūta skolēnu autobusu, bet naktī gaidītā lielā sala nebija, ātri pārorientējāmies un ar bērnu vecākiem vienojāmies, ka autobusi kursēs visos maršrutos. Šoferi jau svētdienas vakarā padarbināja dīzeļmotorus, šorīt sāka sildīt jau pulksten 5. Sala dēļ nekas nav atcelts. Pat olimpiādes un konkursi ne. Visi, kam bija jādodas uz Balviem un Rīgu, savu dalību neatcēla un aizbrauca.”

 

Antoņina Redkova, Salienas vidusskolas direktore: “Mūsu skola atrodas blakus Baltkrievijas robežai, sals kniebj pamatīgi, dažbrīd pārsniedz arī mīnus 25 grādus, kad uz skolu var nedoties arī bērni vecumā no 13 gadiem. Taču lauku bērni ir izturīgi, vecāki saprotoši – ja sala dēļ mācību stundas atceļ, iekavētais ir jāapgūst papildu nodarbībās. Pagaidām iespēju neierasties skolā bērni neizmanto, ir tikai atsevišķi gadījumi. Autobusi dodas pa visiem trim maršrutiem un atved bērnus no visiem četriem pagastiem – Daugavpils novada Salienas, Vecsalienas un Skrudalienas, kā arī Krāslavas novada Kaplavas. Mazos bērnus, ceturto klasi ieskaitot, rītos paēdinām ar siltām brokastīm, kas gatavotas skolā. Siltumu telpās nodrošina vietējā katlu māja. Priecē, ka cilvēki šajās ilgajās sala dienās – iepriekšējās ziemās par tik lielu un noturīgu salu bijām jau aizmirsuši – ir vienoti, nekurn un dara, kas jādara.”

 

Didzis Baunis, Cesvaines vidusskolas direktors: “Mūsu skolā bērni sabrauc pa pieciem maršrutiem, arī no kaimiņu novadiem – Madonas un Gulbenes. Lai neiznāktu tā, ka kāda pārpratuma dēļ kāds bērns tomēr aiziet līdz savai pieturai un gaida, nolēmām, ka skolēnu autobusi kursēs visas dienas. Es šajā skolā strādāju jau piecpadsmito gadu, jā, ir bijušas dienas, kad mīnus 30 grādu dēļ skolā nav neviena bērna. Ceram, ka šoziem tā nebūs.”

LA.lv