×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2018
Drukāt

Saulgrieži, Līgo un Jāņi: plašākais svētku pasākumu kalendārs

1. Pasākumi

1no7
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Saulgriežu uguns rituāliem, dziesmām, dejām 21. jūnijā iemirdzēsies un ieskanēsies visa Latvija, bet no 22. jūnijā vakarā ielīgošanas pasākumos tiks izdejoti tautiskie danči un gardēži varēs baudīt svētku tradicionālos ēdienus un dzērienus, vai skatīt kādu no daudzajām brīvdabas izrādēm.

Rīgā

21. VI no 18.30 līdz 20.00 Strazdumuižas parkā koncerts „Ielīgojam Jāņu dienu” kopā ar vīru ansambli „Senozols” un grupu „Sestā jūdze”.

21. VI 19.00 Ilmāra Pumpura vadībā notiks Āgenskalna ielīgošana Eduarda Smiļģa muzeja dārzā kopā ar kapelu „Hāgenskalna muzikanti” un folkloras kopu „Dandari”.

22. VI 19.00 Čiekurkalnā – Gustava Zemgala gatves un Gaujas ielas krustojumā ielīgošana ar Jāni Feldmani un kapelu „Teikas muzikanti”.

22. VI no 19.00 11. novembra krastmalā Latvijas teātru zelta ziņģes. Olga Dreģe, Ilona Bagele, Ērika Eglija, Agnese Cīrule, Dace Vītola, Gunārs Placēns, Jana Herbsta, Gints Grāvelis, Edgars Pujāts, Kārlis Neimanis, Raimonds Celms, Aldis Siliņš.

23. VI 11. novembra krastmalā no 19.00 līdz 4.30 Līgosim krastmalā! Uz „Rīgas skatuves” uzstāsies grupa „Imanta Dimanta un draugi”. 21.00 „Līgo dziesmas Latvijas simtgades vainagā” izdziedās Dita Lūriņa, Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens, Arturs Krūzkops, Olga Rajecka, Elza Rozentāle, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Daumants Kalniņš, bet pēc pusnakts dejas ar Normundu Rutuli un grupa „Zvejnieka dēli” un grupa „Flame & The Rolltones”. Savukārt „Danču placī” kājas izlocīt varēs ar grupām „Galaktika”, „Lauku muzikanti”, „Apvedceļš” un danču mūzikas apvienība „Alas vecās mēbeles”, bet „Dziesmu paviljonā” varēs izdziedāties ar Andri Daņiļenko un Valdi Zilveru, Juri Hiršu, grupa „Tērvete” un ballīšu grupu „Pianista brīvdienas”.

23. VI Dzegužkalnā no 20.00 līdz 4.30 tradicionālie Jāņi Dzegužkalnā. 20.00 Svētku atklāšana ar Rīgas Danču klubu, Jāņu māti Zoju Heimrāti un Jāņu tēvu Edgaru Liporu. 20.30 Aplīgošana un salīgošana ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu „Atštaukas”. 22.00 Jāņuguns iedegšanas rituāls.

23.00 Lielā danču tūre ar postfolkloras grupu „Iļģi” un Rīgas Danču klubu. Pusnaktī Jāņu godināšana. No 00.30 Tumsas kliedēšana ar ekoloģiskās mūzikas grupu „Ducele”, etnoroka grupu „Laimas Muzykanti”, bet no 3.30 Jāņu svinības viduslaiku noskaņās ar senās mūzikas grupu „Obscurus Orbis”. 4.20 – Saules sagaidīšana

  1. Pasākumi
  2. Rīgas apkārtne
  3. Saulkrastos
  4. Kurzeme
  5. Latgale
  6. Vidzeme
  7. Zemgale

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+