Pasaulē
Eiropa

Sausuma un karstuma dēļ Zviedrijā turpina plosīties meža ugunsgrēki 0


Zviedrijā dzēš meža ugunsgrēku, 22.07.2018.
Zviedrijā dzēš meža ugunsgrēku, 22.07.2018.
Foto – LETA/AFP

Zviedrijai draud “ārkārtējs” jaunu meža ugunsgrēku risks, jo tuvākajās dienās saglabāsies ļoti liels karstums un sausums, pirmdien brīdinājušas varasiestādes.

Civilās aizsardzības un ārkārtas situāciju pārvalde (MSB) ziņo, ka pirmdien valstī plosās 27 mežu ugunsgrēki, kas gan ir uz pusi mazāk nekā dienu iepriekš.

Tomēr vismaz četri no šobrīd aktīvajiem ugunsgrēkiem nav pakļauti kontrolei, vēsta MSB.

Zviedrija piedzīvo nepieredzētu sausumu un augstāko gaisa temperatūra pēdējā gadsimta laikā.

Vislielākais jaunu ugunsgrēku risks ir valsts dienvidos, kur tuvākajā dienās temperatūra varētu sasniegt 35 grādus pēc Celsija. Vienlaikus lietus netiek prognozēts, preses konferencē pavēstīja Ugunsdzēsības dienesta priekšniece Brita Ramberga.

Viņa piebilda, ka jebkāda ugunskuru dedzināšana vai gaļas cepšana brīvā dabā ir aizliegta un pārkāpumi tiks bargi sodīti.

Zviedrija, kur šādi laika apstākļi nav ierasti, nespēj pašas spēkiem tikt galā ar plašajiem meža ugunsgrēkiem, tāpēc tai atbalstu sniegusi Itālija, Vācija, Norvēģija, Dānija, Polija un Francija.

Kopš maija sākuma Zviedrijā faktiski nav bijis lietus, izņemot nelielos nokrišņus jūnija vidū.

Neierastu karstumu pieredz arī Dānija, Norvēģija un Ziemeļsomija, un saskaņā ar meteoroloģiskajām prognozēm nav gaidāms, ka tas varētu drīzumā beigties.

LA.lv