×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Savāc nepieciešamos parakstus deputātu skaita samazināšanai (14)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Portālā “Manabalss.lv” iniciatīvai par Saeimas deputātu skaita samazināšanu no 100 līdz 50 savu atbalstu pauduši vairāk nekā 10 000 cilvēku.

Lai iniciatīva tiktu skatīta Saeimā, par to jābūt savāktiem vismaz 10 000 parakstiem. Bieži vien pēc 10 000 parakstu sliekšņa sasniegšanas parakstīšanās kādu laiku turpinās, lai samazinātu iespējamo risku, ka pēc parakstu pārbaudes veikšanas derīgo apliecinājumu skaits izrādītos mazāks par 10 000.

Idejas autors Oļegs Belousovs rosina grozīt Satversmes 5.pantu, kurā noteikts, ka “Saeima sastāv no simts tautas priekšstāvjiem”, uz tekstu, ka “Saeima sastāv no piecdesmit tautas priekšstāvjiem”. Belousovs skaidro, ka Saeima būs darbspējīgāka ar 50 cilvēkiem, kā arī tiks ietaupīta nauda, atsijājot “nelietderīgos” deputātus.

Izmaiņu iniciators norāda, ka katram deputātam esot viens līdz divi palīgi, kuri smagāko darbu padarot viņu vietā. Belousovs uzskata, ka, ja tiktu samazināts deputātu skaits, tad, lai pārvarētu krīzi, nevajadzētu samazināt slimnīcu skaitu vai kādam samazināt algu. “Samazinot deputātu skaitu Saeimā, deputātiem būs lielāka atbildība tautas priekšā, kā arī vieglāk pieņemt lēmumus,” pauž idejas autors.

Viņš prognozē, ka Saeimas darbaspējas nemazināsies, bet drīzāk palielināsies, jo 50 deputātiem būs vieglāk vienoties par konkrētu rīcību nekā 100 deputātiem.

Iniciatīva portālā izveidota 2012.gada februārī, kad sabiedrībā viens no aktuālajiem jautājumiem bija ekonomiskās krīzes tālākā pārvarēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. saimai jalemj vai sevi atlaist no darba?:D kautka stulbi skan…

 2. Tas tiešām ir grandiozs stulbums.
  Tādiem oļegiem labāk nodarboties ar saviem biļešu servisiem nevis jaukties tur, kur neko nesaprot.
  Saeimas deputātu skaita samazināšana ir bīstams pasākums, jo tas ļauj šaurai interešu grupai pārņemt varu. Milzīgi palielinās korupcijas riski.
  Tas dumjais Sprūdžs dabūja cauri pašvaldības likumu par novadu deputātu skaitu samazināšanu. Daudzās vietās vara kļuvusi nestabila, viens cilvēks var būt izšķirošs.
  Vajag izanalizērt, kādu postu tas nodarījis pašvaldībām.

 3. Vispar ta pie 5% barjeras loģiskāk būtu 20 deputāti ar pieckāršotu algu. Tikai tad tie nav tautas pārstāvji, bet partiju delegāti, kā tas jau ir tagad. Ta kā tai fabulā : ” Ja gribat muzikanti būt, jums vajag mākas un arī ausis dzirdīgākas. Bet jūs, kā gribat, sēdieties, tak mūzika jums neveiksies.”

  • Noteikti nē.
   Dažas sabiedrības grupas pārņemtu valsts varu, milzīgi palielinās korupcijas riski.
   Par algām – Latvijas Saeimas deputātu algas ir viszemākās Eiropā. Vēl zemākas ir tikai Maltā un Kiprā. Ja kaut ko saprotat nmo angļu valodas, pameklējiet ES mājaslapā.

   • a cilveku algas? tas var samazinat un pacelt kad un ka grib?bet sev redz var pacelt 4-3x redz europa mazakas algas nabadziniem…cel tik ble da4as utt.algas viniem mazas 😀 ble ja nepatik but deputatam latvija kura ir sitas mazas aldzinas lidz 3000 tad lai iet pa krasotajiem ka repshe!krasotajiem noteikti vairak maksas 😀 man liekas sitas zanis ir 1 no deputatiem kas zin ja bus samazinashana vinsh lidos pirmais ara…

 4. Un kur tas beigsies? Atbildēt

  Balsotu lai slēgtu to saeimu pavisam un ieceltu Ušakovu kā pārvaldnieku? Gan jau savas 10,000 sadabūtu un vēl vairāk.

 5. super to jau vajadzeja dariit sen un ne tikai uz 50 bet vel mazaak nav jau jegas barot tie kuri neko nedara un tie kuri vispar neko negrib dariit tikai sedesanas pec sanem algu

 6. Lielajam partijam bus procentuāli lielaka teikšana. Tai skaitaa ari saskaņai! Tas ir risinaajums?????

 7. Labāk paši pamēģiniet strādāt Saeimā. Aunapieres. Nevis samazināt skaitu, bet labāku kvalitāti deputātu kandidātiem. Citādi tāda kalpu padarīšana, jo mazāk būs gudru cilvēku pie teikšanas jo kalpam labāk, varēs līferēt.

 8. Viņi taču nemūžam nepieņems tādas izmaiņas!

 9. Sen bija laiks. Kam mums, tik mazai valstij, tik milzīgs vadības aparāts ?

  • pilngi piekritu..paskat uz Sveici..

   • Sen bija laiks visai valadošai komandai atvaļinājuma laikā brukt uz Šveici mācībās.Vēl labāk iemainīties uz kādu laiciņu,būtu interesanti ,kā šveicieši uzņemtu mūsu bāleliņus?

Draugiem Facebook Twitter Google+