Darbs Saeimas sēdē.
Darbs Saeimas sēdē.
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Turpmāk deputātiem valsts valoda būs jāmācās par savu naudu 1

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs (VVC) būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 20.aprīlī, pirmajam lasījumam Saeimā atbalstītie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Paredzēts, ka deputātam ar nepietiekamām valsts valodas zināšanām valodas prasme Ministru kabineta noteiktajā līmenī būs jāapgūst sešu mēnešu laikā. 

Grozījumu autori likumprojekta anotācijā norādījuši, ka grozījumi rosināti ar mērķi veicināt pašvaldību deputātu kandidātu un to sarakstu iesniedzēju atbildību, sniedzot valsts valodas zināšanu pašnovērtējumu pirms vēlēšanām. Izmaiņas ļaus taupīt pašvaldību budžeta līdzekļus, kā arī pozitīvi ietekmēs pašvaldību darbu, norādīts anotācijā.
VVC direktors Māris Baltiņš sēdē atzīmēja, ka plānotās likuma izmaiņas ir loģiskas, un deputātus informēja, ka tās skars nelielu daļu ievēlēto deputātu.  

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban noteikts, ka deputāta valsts valodas zināšanas var pārbaudīt VVC, un tam ir pienākums informēt attiecīgās domes priekšsēdētāju par konkrētā deputāta valsts valodas zināšanu nepietiekamo līmeni un aicināt attiecīgo deputātu apgūt valsts valodu. 

Tāpat noteikts, ka pašvaldības domes priekšsēdētājam ir jānodrošina finansējums deputāta valsts valodas apmācībām, lai attiecīgais deputāts sešu mēnešu laikā varētu apgūt amata pildīšanai nepieciešamās latviešu valodas zināšanas. 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.